Şifalı Bitkilerden Elmanın Vücuda Faydaları Nelerdir?

Şifalı Bitkiler

Şifalı Bitkilerden Elmanın Vücuda Faydaları Nelerdir?

Tüm dünyada en çok tüketilen meyvelerden biri elmadır. Şifalı bitkilerden elma; vücuda sayısız faydası sebebiyle doktorların da en çok önerdiği meyvelerden biridir. Doktorlar şifalı bitkilerden elma meyvesini en çok dişler ve sindirim bozuklukları için hastalarına önermektedir. Hatta günde bir elmanın sizi doktorlardan uzak tutacağı hakkında da bir atasözü de vardır. Bu yüzden şifalı bitkilerden elma en çok tüketilmesi gereken meyveler arasında en başta gösteriliyor. Günde bir elma yemek yapılan araştırmalara göre dişleri güçlendiriyor ve aynı zamanda da beyazlamasını sağlıyor. Sarı, yeşil ve kırmızı çeşitleri bulunan elma meyvesi ayrı ayrı olarak bir çok hastalığın çaresi olarak gösteriliyor.

Kırmızı Elmanın Vücuda Faydaları Nelerdir ?

Her ne kadar meyvelerin renk ayrımları bir çok kişiye çok fazla anlam ifade etmemesine rağmen aslında renkleri sayesinde her elma çeşidinin faydası birbirinden ayrılıyor. Özellikle kırmızı elma diğerlerine göre çok daha fazla antioksidan içeriyor. İçerdiği bol miktardaki C vitamini sayesinde kanser gibi ciddi hastalıklar için kırmızı elma en önemli meyvelerdendir. Kanseri önleyip aynı zamanda her gün daha da sağlıklı olmanızı sağlayan kırmızı elma mutfaklardan kesinlikle eksik edilmemesi gereken bir meyvedir. Özellikle kırmızı elmanın kepekli olan türü mide ve bağırsakları en iyi şekilde çalıştırarak ciddi boyutlarda kalori yaktırır. Zayıflama konusunda en çok kullanılan meyve çeşitlerinden biri kırmızı ve kepekli elmadır. Bu yüzden eğer zayıflamak istiyorsanız günde bir adet kırmızı ve kepekli elma yaptığınız diyet ile beraber oldukça faydalı olacaktır.

Yeşil Elmanın Vücuda Faydaları Nelerdir ?

Yeşil elma yüksek lif içeriği sayesinde diyet yaparken tüketilebilecek en faydalı meyvelerden biridir. Ekşi aroması sebebiyle bir çok kişinin de en sevdiği meyvelerden biridir. İçerdiği çinko, demir ve bakır gibi önemli mineraller sayesinde de kandaki oksijen seviyesini arttırıp, metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayan oldukça faydalı bir meyve çeşididir. Her gün tüketilecek bir adet yeşil elma hem metabolizmanızı hızlandırıp yağ yakmanıza yardımcı olur hem de canınızın tatlı istediği zamanlarda sağlıklı bir şekilde tatlı ihtiyacınızı bastıran önemli bir besin kaynağıdır. Her gün spordan sonra gönül rahatlığıyla tüketilmesi gereken lezzetli bir meyvedir.

Günde bir elma yiyerek hem kilo verebilir hem de kanser gibi ciddi hastalıklara karşı rahatlıkla bağışıklık kazanabilirsiniz. Yani nereye giderseniz gidin bir çeşit elmayı çantanızda bulundurmak size her anlamda fayda sağlayacaktır.