Siyah Noktalardan Arınmak İçin 5 Yöntem

Cilt Bakım

Siyah Noktalardan Arınmak İçin 5 Yöntem

Siz de yüzünüzde oluşan siyah noktalardan şikâyetçi iseniz görünüşü ile rahatsız eden siyah noktalardan arınmak için 5 yöntem yazısını okuyabilirsiniz. Böylelikle yüzünüzü hem siyah noktalardan arındırmış olur hem de güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Aslında çözümü çok basit olan siyah nokta sorununu eğer ki gözünüzde büyütmezseniz, çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bunun için tabii ki bazı maskelere ve bizi çözüme ulaştıracak şeylere ihtiyacınız olacak. Ve işin en güzel yanı, siyah noktalardan kurtulmak için cebinizi çok da sarsmaya hiç mi hiç gerek yok. Çok cüzi miktarlara canınızı sıkan, görüntü olarak sizleri rahatsız eden ve bazen gerçekten çok can sıkıcı bir hal alan siyah noktalardan kurtulmak için bakalım neler yapabiliyoruz.

Peeling

 

Siyah noktalardan arınmak için 5 yöntem arasında olan aslında herkesin bildiği bir yöntem, hatta canımızı çok sıkan bu küçük ama zaman zaman fazlasıyla büyüyen sorun için tavsiye edebileceğimiz ilk yöntem peeling. Ama tabii ki dikkat edilmesi gereken hususlar var, lütfen cildinizin çizilmemesine ve cildinizi ölü hücrelerden arındıracak bir peeling olmasına dikkat ediniz.

Tonik

 

Salistik asitin gözenekleri sıkılaştırma etkisi vardır, bu nedenle kesinlikle kullanacağınız toniğin içerisinde olmasına dikkat ediniz. Fiyatları yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok pahalı olan şeyler değillerdir. 9.90 TL gibi uygun bir fiyata alabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Burun Bandı

 

Burun bantlarına karşı ön yargılı olabilirsiniz ama aslına bakarsanız kullanımı çok basit olduğu için en fazla tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Bu bantların dezavantajı olarak cildin sağlıklı tabakasını soyduğu söylenilir.

Siyah Nokta Temizleme Aleti

 

Bu ürüne kişisel bakım malzemeleri satan yerlerden ulaşabilirsiniz. Fiyat olarak 3 TL gibi çok uygun bir rakama sahiptir ve en çok banyodan sonra kullanılması tavsiye edilir gözenekler daha çok açık olduğu için.

Dermokil Maskesi

 

Bu tarz kil maskelerin en güzel özelliği ise cildi ölü hücrelerden arındırmak gibi gözeneklerin görünümlerini küçültmek gibi konularda işe yarıyor olmasıdır.

Siyah noktalardan arınmak için 5 yöntem yazısını sizinle paylaştık. Eğer siz de merak ediyorsanız bu yazıyı okumanız tavsiye edilir.