Yasemin Yağlı Sabun Yasemin Sabunu

yasemin yağlı sabun

Dünyada insanlar bugün de yasemin yağının faydalarından yararlanmaktadır.

Yasemin yağı aromaterapi ürünlerin de yaygın olarak kullanılan bir maddedir. Harika bir kokusu vardır. Yasemin uçucu yağının faydaları şunlardır:

 • Kişiyi rahatlamaya teşvik eder.
 • Stresi, anksiyeti , gerginliği azaltır.
 • Mutluluk ,memnuniyet duygularını yükseltirken depresyonu azaltır.
 • Güven duygularını artırır.
 • Doğum, ağrı, komplikasyonları kolaylaştırır.
 • Çeşitli cinsel sorunlar ve endişeleri tedavi eder.
 • Öksürüğü azaltır.
 • İzleri ve çatlakların görünümünü azaltır.
 • Cildin elastikiyetini artırır.
 • Anti-spazmodik avantajlar sunar.
 • Balgam söktürücü özelliği vardır.
 • Sedatif etkilerini sunabilir.

Yasemin yağı tatlı portakal, biberiye, adaçayı, gül, ve sandal ağacı yağı dahil olmak üzere diğer aromaterapi masaj yağları ile beraber kullanılabilir.

Cilt ve Solunuma Faydaları

Cilt veya  nefes tedavilerin de kullanıldığında, yasemin uçucu yağıkişiye inanılmaz sağlık ve esenlik verir .

Solunum sağlığının geliştirilmesi için kullanıldığında, yasemin yağı, öksürük, ses kısıklığı, larenjit ve semptomlarını azaltır.

Cilde uygulandığında, kullanıcıların hızlı kas ağrısı ve geriliminde bir azalma fark edecektir; yasemin yağı kas sertliği, burkulma ve diğer fiziksel ağrıları ile ilişkili ağrıyı azaltmak için kullanılabilir.

Yasemin yağı egzersiz ve  aktiviteler insanlar için özellikle yararlıdır.

Cilde tatbik edildiği zaman  yasemin yağı, aynı zamanda, kuru, hassas ve tahriş olmuş cildi rahatlatıcı bir etkisi vardır.  Yağlı cilt görünümünü azaltmak için de kullanılabilir.

Yasemin uçucu yağı izlerin ve çatlakların görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olur cildin elastikiyetini geliştirir.

Yasemin saf uçucu yağları, yağ karışımı ve bir taşıyıcı yağ ile cilde tatbik edilebilir.

 Yaseminin saça ve cilde faydaları neler?

Yasemin sabunlarının çekici afrodizyak bir aroması vardır. Aynı zamanda, kas sertliği, burkulma ve diğer fiziksel ağrıları azaltır. Bu sabunizleri ve çatlakların görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olur, ciltelastikiyetini artırır . Cildinizi nazikçe temizler cildiniz de parfümlü bir koku bırakır. Yağlı cildiniz için yasemin sabununu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kuru hassas ve tahriş olmuşcildiniz için de yatıştırıcı özelliği vardır.

Yasemin sabunu hoş kokusu sayesin de duyularınızı açar sizi rahatlatır. Normal olarak duş sırasın da kullanabileceğiniz gibi banyo suyunuza da karıştırabilirsiniz.  Yasemin sabununu saçınız için kullandığınız da kafa derinizi rahatlatır. Sizi rahatlatır. Yasemin sabununu kullanmadan önce yasemin yağına karşı duyarlılığınızın olup olmadığını öğrenmek için sabunu bileğinizin iç kısmına sürerek 15 dakika bekleyin. 15 dakika sonunda kızarıklık, yanma, batma, kaşıntı gibi olumsuz bir etki görmediğiniz taktir de sabununuzu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

En iyi sonuçları almak için sabununuzu düzenli olarak kullanmalısınız. Kısa sürede mucizeler beklememelisiniz. Cilt ve saçınızın sağlığı için sadece bakım yaparak değil alkol ve sigaradan uzak durarak da katkı sağlamalısınız. Düzenli olarak vücudunuz için gerekli olan vitamin ve mineralleri aldığınızdan emin olun. Stresden uzak durun. Nemlendirici ve makyaj temizliğinizi atlamayın.