YÜZ TÜYLERİ VE KURTULMA YOLLARI

tüylerden-kurtulma-kürleri

Kadınlar için yüz güzelliğinin önemi tartışmasız çok büyüktür. Yüzlerinde hiçbir pürüz olmasını istememekte ve bu istek doğrultusunda da çeşitli bakım yöntemlerini denemektedirler. Yüzde çıkan sivilceler kadar kadınları rahatsız eden bir diğer konu ise hiç şüphesiz ki tüylerdir. Ayva tüyleri olarak da bilinen sarı tüyler, kadınlar için oldukça büyük bir problemdir. Bu nedenle de kadınlar bu tüylerden kurtulabilmenin birbirinden farklı yollarını denemeye devam etmektedirler. Bu yollar arasında cımbız, ağda, lazer ya da iğneli epilasyonlar yer almaktadır.

yüzde-bulunan-tüyleri-alma-yöntemleri

Kişilerin tercihlerine ve yüzlerindeki tüylerin durumuna göre çeşitlilik gösteren yüz tüyleri ve kurtulma yolları arasındaki birtakım uygulamalar, geçici çözümlerdir. Yüzdeki tüylerin kalıcı bir şekilde yok edilmemesi sonrasında tüyler kısa bir süre içerisinde yeniden çıkabilmektedir. Oldukça zahmetli ve can yakıcı bir durum olan bu yüzdeki tüyler, kadınların zaman içerisinde en büyük problemleri arasında yer almaya devam etmektedir. Birçok kadın bu tüyleri evlerinde de yaptıkları birtakım maskeler ile yok etmeye çalışsa da bu durum çok fazla zaman alabilmektedir. Tüylerin kökünden alınması ve doğru bir yöntem ile yok edilmesi gerekmektedir.

yüzdeki-tüylerden-kurtulma

Yüzdeki Tüyler Nasıl Alınır?

Yüzdeki tüylerden kurtulmanın birbirinden farklı yöntemi bulunmaktadır. Kişiler kendi imkânları doğrultusunda bu tüylerden kurtulmaya çalışmaktadırlar. Yüzdeki tüyler nasıl alınır sorusu ile karşı karşıya kalan birçok kadın ilk önce cımbız ile tüylerini almaya başlamaktadır. Cımbız ile tüy alımı oldukça fazla zaman alabildiği gibi aynı zamanda tam anlamıyla da bir temizlik yapamamaktadır. Bu nedenle de ağda çok daha başarılı bir çözüm olabilmektedir.

agda-ile-yüz-alma

Yüzdeki tüylerden ağda ile kurtulmak isteyen bayanların kesinlikle bir bilen kişiden yardım alması gerekmektedir. Tüylerin çıkış yönünde sürülmesi gereken ağdanın ılık olması ve yüz için uygun olması büyük bir öneme sahip olmaktadır. Sürülen ağda hızlı ve nazik bir hareketle tüylerin çıkış yönünün tersine bir şekilde çekilmelidir. Bir diğer yöntem ise lazer epilasyon işlemidir. Lazer epilasyon bir uzman kontrolünde yapılmalı ve belirli periyotlar halinde yapılmalıdır. Bu gibi işlemler çok daha uzun süreler sürse de diğer yöntemlere nazaran daha kalıcı çözümler sunabilmektedir.

yüzdeki-istenmeyen-tüyler

Yüzdeki Tüyleri Almanın Yan Etkisi Var Mıdır?

Lazer epilasyon da dâhil olmak üzere hangi yöntem ile yüzdeki tüyler alınırsa alınsın birtakım yan etkileri bulunabilmektedir. Lazer epilasyonda oluşan yan etkilerin oluşmasında bu işlemi yapacak olan kişi kadar, yaptıracak olan kişinin cilt yapısı da büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu yöntemde yanlış bir uygulama yapıldığında yüzde yanıklar meydana gelebilmektedir. Ağda ile yüzdeki tüyleri almanın yan etkisi ise ciltte sivilce ve sarkma yapabilmesidir. Bütün bunların yanı sıra lazer epilasyon dışında yapılan işlemlerde tüyler daha kısa sürede ve tüy yapısına bağlı olarak daha sert bir şekilde çıkabilmektedir. Bu nedenle de kişilerin bu gibi işlemleri yaptırırken bu yan etkileri de göz önünde bulundurması gerekmektedir.