ADAÇAYI SABUNU

ADAÇAYI SABUNU

ADAÇAYI SABUNU

Adaçayı sabunu çekici aromatik yapısı sayesin de en çok satan el yapımı sabunlar biridir. Vücudunuza ve cildinize  yatıştırıcıbir his uyandırır ve dinginlik hissi verir. Kullanan kişilere berrak ve canlandırıcı bir banyo deneyimi garanti eder

Adaçayı Sabununun Faydaları:

Her derde deva: Tıpta adaçayı bitkisi ve yağı uzun bir tarihi geçmişe sahiptir. İspanyol adaçayı en etkili bitkilerden biridir. Eklem ağrısı, baş ağrısı arasında değişen çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılır. Depresyon, bakteriyel enfeksiyon, arı sokmaları , böcek ısırıkları gibi daha birçok hastalığın tedavisin de kullanılır.

 

Güzel bir aroması vardır: Adaçayı özellikle masaj için, aromaterapide kullanılır. Adaçayının hoşaroması, ruhu iyileştirme sinirleri rahatlatma ve zihinsel berraklık geliştirmek için kullanılır. Alzheimer hastalığı risklerini azalttığına inanılır ve en etkili uyarıcılardan biridir ve vücut duyularını aydınlatır.

 

Anti-Septik Özellikleri: Adaçayı sabunuantibakteriyel ve antimikrobiyal özellikleri nedeniyle adaçayı sabunu en popülerolan sabunlardan biridir. Bu sabun cilt sorunlarına neden olan çeşitli mikroorganizmalara karşı savaşmaya yardımcı olur.

 

Yani,  doğal bir soğutucu temizleyici arıyorsanız, en iyi seçeneklerden biri adaçayı sabunu olabilir. Kesinlikle bu sıcak yaz akşamları için yatıştırıcı, sakin cazip banyo deneyimi ile sizi yalnız bırakacaktır.

Adaçayı uçucu yağının niteliklerinin birkaçı:

– Genellikle bir parfüm sabitleyici olarak kullanılır.

– Anti-septik, anti-depresan, anti-enfeksiyon, anti-spazmodik ve afrodizyak özellikleri vardır.

– Sivilceler için faydalıdır, kepek, depresyon, terleme, saç dökülmesi, iltihaplı cilt, migren, sinirsel yorgunluk, yağlı cilt ve saç, uyku teşvik, kırışıklıkları ve varis azaltır.

– Altın sarısı bir rengi vardır ve dünyevi, otsu bir kokusu vardır.

– Bergamot, karabiber, papatya, sığla, sardunya, greyfurt, yasemin, ardıç, lavanta, ıhlamur, mandalina, portakal, paçuli, Petitgrain, çam, gül, sandal ağacı ve çay ağacı ile  de karıştırılabilir.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir