ADAÇAYI YAĞININ FAYDALARI

ADAÇAYI YAĞININ FAYDALARI

ADAÇAYI YAĞININ FAYDALARI

ADAÇAYI YAĞI

Antifungal: Bu temel yağın içinde kafur ve kamfen olduğu için antifungal bir özelliği vardır. Bu yağ hem içten hem de dıştan mantar enfeksiyonları önleyebilen, ve dizanteri, deri hastalıkları, ayak mantarı, ya da dermatit gibi mantar enfeksiyonları gibi hastalıklar da rahatlama sağlar. Bu özelliği, cilt bakım ürünlerinde kullanılmasının nedenlerinden biridir.

Antimikrobiyal: Mantar enfeksiyonlarına karşı koruma sağlayan adaçayının uçucu yağ bileşenleri, aynı zamanda da mikrobik enfeksiyonlara karşı koruma sağlar. Bu nedenle, rahatsız edici ya da potansiyel olarak tehlikeli enfeksiyonlar oluşturabilecek olan küçük yaralar veya kesikleri koruyabilirsiniz.

Antibakteriyel: Adaçayı yağı bakterileri öldürür ve bakteriyel enfeksiyonlara karşı da eşit derecede yararlıdır. Bu özellik aynı zamanda kulaklar da bakteriyel enfeksiyonlar gibi hastalıkların iyileşmesi için kullanılabilir, burun, boğaz, göz, genital bölge, üretra, kolon, bağırsak yanı sıra cilt ve yaralarda da kullanılabilir.

Antioksidan: Adaçayı uçucu yağınınen değerli yönü ve anti-aging ve cilt tedavi ürünlerin de çokça kullanılmasıdır. Antioksidanlar, adından da anlaşılacağı gibi, yaşlanma arkasındaki temel nedenlerdir vücutta oksitleyici veya serbest radikallere karşı hareket ederler. Bu antioksidanlar yaşlanmayı yavaşlatmak ve kırışıklıklar gibi yaşlanma cilt ve kasların da oluşan gevşeklikleri önler. Görmede azalma ve sarkma beyin, hafıza kaybı, dokuların dejenerasyonu, makula dejenerasyonu ve sinir bozuklukları  gibi belirtileri önler.

Anti-enflamatuar: Bu özelliği sayesin de cilt iltihaplarını ve kan akışında zehirli malzemenin girişi iltihaplarını azaltır. Ayrıca, aşırı içki ve uyuşturucu, aşırı tuzlu veya baharatlı yiyecek yenmesi sonucu oluşabilecek etkileri azaltır.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir