AFRİKA SİYAH SABUNU

AFRİKA SİYAH SABUNU

AFRİKA SİYAH SABUNU

Afrika sabununu ilk kullanımdan sonra bile yağlı cilt ya da kuru cilt hiç farketmeden cildi sıkılaştırdığını gözlemleyebilirsiniz. Afrika siyah sabunu düzenli olarak bir hafta kullanıldığın da cildiniz de olumlu yönde çok büyük farklar yaratır. Bu sabunun kirleri ve aşırı yağları  ciltten temizler tıkanan gözenekleri açar. Birkaç gün sonra cildin PH düzeylerini (kuru ve yağlı  her ikisi de) dengeleyerek cildin daha pürüzsüz gözükmesini sağlar.

Bazen sabun cildiniz de tahrişe neden olabilir cildiniz de kızarıklık yanma hissi, karıncalanmaya neden olabilir. Bu sorunu çözmek için sabunun içerisinde ki bir maddeye karşı duyarlılığınızın olup olmadığını anlamak için sabunu bileğinizin iç kısmına sürün 15 dakika bekletin beklenmeyen bir etki görmediğiniz taktir de gönül rahatlığıyla sabununuzu kullanabilirsiniz.

Kuru Cilt İçin Afrika Siyah Sabunu Faydaları Etkileri

  • Bazı kişiler tarafından siyah sabununu cildi kuruttuğu söylenir. Bu yanlıştır ham siyah sabun cildi kurutur. Ham olan bir çok sabun cildi kurutur. Shea yağı içeren siyah sabun ya da başka bir nemlendirici madde içeren siyah sabun kesinlikle cildi kurutmaz aksine kuru ciltler için çok iyi bir nemlendiricidir.
  • Hassas bir cilde sahipseniz bu sabunu haftada bir olarak düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Güçlü yapısı sayesin de cildinizdeki fala yağı alacak ve cildinizi nemlendirecektir. Cildinizde ki fazla yağı aldığı için cildiniz de oluşabilecek siyah nokta ve sivilceleri önlemiş olacaksınız.
  • Her sabunu türünü kullandıktan sonra nemlendirici veya bir nemlendirici serum kullandığınızdan emin olun. Soğuk hava da cilt kuruma eğilimindedir, özellikle kış ayların da cildinize nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Sabunlar; Yağlı Cilt İçin Yararları

  • Afrika siyah sabunu, sabun dünyasında yağlı ve akneye eğilimli ciltler için bir harika. Çünkü doğal peeling nitelikleri derin gözenek temizliği için etkilidir. Bazı yağlı cilt tipleri için fazla yağın salgılanmasını önleyerek cildi nemli ve sağlıklı tutar.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir