ALOE VERA SABUNU

ALOE VERA SABUNU

ALOE VERA SABUNU

Günümüz kültüründe, aloeverabirçok şekil ve boyutlarda bulunmaktadır. Aloeveranın tedavi edici özellikleri tüm dünyada bilinmekte ve kullanılmaktadır. Geçmişte kraliyet içerisin de kullanılan mevcut değerli tıbbi bir bitki olan aloevera şimdi herkes tarafından kullanılan modern bilimin  ötesinde iyileştirici güçleri kanıtlamış bir bitkidir. Günümüz de birçok şekil ve formlarda aloevera bulabilirsiniz. Aloevera suyu, aloeverakapsülleri, aloevera tabletleri, aloeveralı kırışıklık kremleri, aloeveralıyanık kremleri, aloeveralı pişik kremleri, şampuan, saç kremi ve masaj jelleri gibi onlarca çeşidi vardır. Aloevera genel olarak bazı doğal formülasyonların bağışıklık gücünü artırmak için besin takviyesi olarak da kullanılır.

Alovera Sabunu Faydaları Etki Ve Yararları Neler?

Gerekli tüm vitamin, makro mineraller, eser mineraller, enzimler, amino asitleraloeveranın içerisindedir. Aynı zaman da diyet lif açısından da zengindir. Aloeveranın iyileştirici güçleri ülser, sindirim rahatsızlıklarına, kabızlık, gaz, şişkinlik, deri döküntüleri, pişik, güneş yanığı, egzama, sedef hastalığı, baş ağrısı, uyuşukluk, uykusuzluk  gibiotoimmün koşulları yok eder ayrıca kilo kaybı gibi durumlar da da etkilidir. Aloeveranın iyileştirici gücü çok yönlüdür. Aynı zamanda aloevera jel kullanmak yerine sabununu da kullanabilirsiniz. Tıpa tıp aynı etken maddeleri taşıyan sabunu da aloeveranın tüm özelliklerini içerisin de barındırır.

Kuru Ciltlere Alovera Sabunu

Kuru cilt döküntüleri, kepek, yağlı cilt ve yaşlı cilt gibi sorunların çözümü aloevera sabunudur. Aloevera sabunu bebeklerden yaşlılara kadar herkes tarafından kullanılan bir sabun türüdür. İçerisin de diğer sabunlar gibi sert kimyasallar yoktur cildi tahriş etmez. Aloevera sabunu böcek ısırıkları, böcek sokmaları ve güneş yanığı tedavisi için harika bir maddedir. Aloeverasabunu güzellik için, yenileyici ve iyileştirici olarak diğer şifalı otlar ve baharatlar da karıştırılabilir. Aloeveralı sabunların yanık tedavisi için klinikler tarafından onaylanmış olduğuna dikkat etmek de önemlidir.

Aloeveralı sabun diğer sabunlara göre size daha yumuşak gelebilir. Sabun oluştururken aloeveranın içerisine bazı katkı maddeleri konulurken jelin sıvı formda olması gerekmektedir. Bu tarz yapılan sabunlar en doğal aloevera sabunlarıdır. Aloeveralı sabun alırken sabunun yumuşak olup olmadığına dikkat ederek sabunun doğal ya da yapay olduğunu anlayabilirsiniz. Ne yazık ki, pek çok ürün doğal içerikli olarak piyasaya sürülmesine rağmen çoğu tabi değildir.

Mutlaka Okumalısınız:  Limon Yağlı Sabun Limon Yağı Sabunu

Aloeveranın şifası binlerce yıldır tüm insanlığa hizmet etmiştir. Aloevera sabununu cildiniz de ya da saçınız da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğal yollarla direk aloeveranın özünden yapılmış olan sabunların sağlık açısından hiç bir zararı yoktur. Kesinlikle cildi kurutmaz daha parlak ve sağlıklı bir görünüm verir. Şampuan yerine aloevera sabunu kullanabileceğiniz gibi şampuanınızla dönüşümlü olarak da kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım da saçlarınız için saç kremine ihtiyacınızın kalmadığını göreceksiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (15)

 • Rana Koyuncu cevap

  Sabun acaip güzel kokuyor

  1 Ekim 2015 , 12:09
 • esin cevap

  merhabalar garlex aloaveralı sabunu harika…

  1 Ekim 2015 , 12:24
 • çiğdem karaol cevap

  çok memnun kaldım tavsiye ederim

  1 Ekim 2015 , 12:32
 • Zeynep Efe cevap

  aloevera sabunu eşim eve getirdiğinde ilk tepkim
  Bu ne garip yumuşak bir sabun demiştim
  Sonrasında prenseslerim için bile güvenle kullandığım bu sabunu
  Tavsiye etmemek mümkün değil ,şimdi huzurlu
  Rahat ve Güvendeyiz bunu biliyorum

  1 Ekim 2015 , 13:47
 • Sevil Çınar cevap

  kullanışlı güzel bir sabun

  1 Ekim 2015 , 15:29
 • inci akkus cevap

  çok memnun kaldım tavsiye ederim

  1 Ekim 2015 , 21:03
 • hatice kocatarla cevap

  saç bakımında öncü marka garlexle saçlarınızı geri kazanmak daha kolay

  2 Ekim 2015 , 03:06
 • fehmi ORAK cevap

  dökülen saçlarımı garlexle tekrar kazanmak istiyorum

  2 Ekim 2015 , 10:45
 • nuray çakmak cevap

  harika bir sabun

  2 Ekim 2015 , 10:53
 • nurdan kıraç cevap

  garlexle saçlarınızın yok olmasına neden olan düşmanların vay haline

  3 Ekim 2015 , 03:10
 • Gülsüm destegül cevap

  bu ürünler inşallah tüm sorunları kökten halledecek

  3 Ekim 2015 , 09:42
 • murat cinkavuk cevap

  ben kullandım. Gayet güzel sonuç aldım. Bir arkadaşımda gördüm ilk saçlarının yeniden çıktığını söylüyordu. Dökülmem ciddi oranda azaldı birde tarama problemi yaşamıyorum

  4 Ekim 2015 , 02:05
 • ECENAZ KARAOĞLAN cevap

  tam benlik

  4 Ekim 2015 , 04:13
 • Damla Balcı cevap

  Kızımın cildi o kadar kuru ki, bütün bakım kremleri aloe veralı. Aloe vera her derde deva.

  4 Ekim 2015 , 21:15
 • süleyman krç cevap

  saç kökleri öldüyse bunu canlandıran tek doğal şey sarımsak yalnız bunu yine bi dr öğrendim. yalnız bazı kökler farklı onlarda canlanma olmuyor. zaten bunu doğal sonucu kellik.kelliğide çözüm bulunmadı yani hani tamamen ölmüş bitmiş bir saç derisi için geri dönüşüm yok olsada çok az. arkadaşımın babası kel sarımsaklı şampuan kullanmış hafif hafif saç telleri çıkmış bazı noktalarda. ama öyle tam saçı olmadı. garlex sarımsaklı şampuanı denemekte fayda var deneyin sonuca gülen yüzle ulaşın

  6 Ekim 2015 , 22:19

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir