Aloe Vera Suyu Faydaları

Şifalı Bitkiler

Aloe Vera Suyu Faydaları

Alovera bitkisinin sağlığa faydaları

Aloe jel bitkinin iç kısmında bulunur  açık jöledir. Bu aloe suyu etli bitki saplarından çıkarılan hamurdan oluşur. Aloe suyu deri ve saç üzerine uygulanır ya da irritabl barsak sendromu, iltihaplanma, osteoartrit ve mide ülserinde yardım almak için tüketilebilir. Ayrıca her sabah tüm meyvelerini tüketmek bir genel sağlık toniğidir. Her gün düzenli kullanımı tüm vücut için muhteşem yararlıdır ama mutlaka kullanmadan önce doktorunuza başvurun. İşte mucizevi etkilerinden bazıları.

Sağlık için Aloe Vera Suyunun Faydaları:

 Sindirim :

Aloe Vera sindirim sitemi için faydaları; aloevera da bağırsaktaki iyi bakterilerin büyümesine yardımcı olması nedeniyle yüksek anti-inflamatuar özelliklere sahiptir . Aloe vera bağırsak sorunları için çok yararlıdır,  tüm sindirim bozukluklarını düzenler. Sindirim sorunları olan insanlar ilaçlardan farklı bir alternatif olarak denemenizde hiç bir sakınca yok. Aloe vera sadece sorunları çözmez aynı zamanda sorunun kaynağının kaybolmasına yardımcı olur.

 Romatoid Artrit Tedavisi:

Romatoid Artrit, tüm vücudu etkileyen bir oto-bağışıklık hastalıktır. Bağışıklık sistemi, özellikle, zarlar eklemi astar, vücut dokularına saldırır. Orada inflamasyon oluşur. Eklemlerde sıvı birikmesi, romatizmal artrit ve kronik bir hastalıktır; hastalar genellikle ağrı kesiciler, non-steroid ilaçlar ve kortikosteroidler gibi geleneksel ilaçlarla tedavisi vardır. Bu ilaçlar sağlık üzerinde sert bir etkiye sahiptir.

Oysa, iki hafta boyunca aloe suyundan oluşan kür romatizma gibi vücuttaki inflamasyonu azaltmaya yardımcı olabilir, kulakları ve gözlerde etkildir . Aloe suyu iltihabı büyük ölçüde ağrı ve sertliği azaltmak için yardımcı bitkisel steroller gibi anti-inflamatuar bileşikler içerir. Bitkisel steroller vücuda herhangi bir zarar vermeden, steroid ağrı kesiciler gibi işlev görür. Romatizmal tedavilerde değil bir çok tedavi şeklinde ağır ilaçların yanında hafif ilaçlar bile uzun ya da kısa süreli kullanımda vücuda zarar verir. Aloe vera suyunu doktor kontrolünde içmek zararsızdır ve ilaçların verdiği zararların yanında hiçbir şeydir. Bu yüzden aloe vera suyunu tercih edin, özellikle doğal ve günlük olarak tercih edin.

Kas ve Eklem Ağrıları İçin faydası:

Dışarıdan jel uygulayarak kas ve eklem ağrıları azaltabilir. Ama taze hazırlanmış jeli kullanmayı unutma. Bu jeli uygulamak hem basittir hem de ağrılar için kullandığınız bu jel cildinizi nemlendirir, bunun yanında yüzünüzde kullanırsanız cildi nemlendirir kırışıkları önler ve lekeleri açar.

 Reflü :

Ciddi sindirim sorunları yaşıyorsunuz? Reflü belirtilerini azaltır ve vücudun alkali düzeylerini stabilize  eder , Aloe Vera suyu içmek. Bu mide duvarları üzerinde yatıştırıcı etkiye sahiptir ve laksatif özellikleri  azaltır.

 Kolesterol seviyesini azaltır:

Aloe trigliseridi azaltarak kolesterol seviyesini korumak için mükemmeldir. Kolesterol seviyesini korur ve kolesterolün kalbinize zarar vermesini önler. Bu riske herkes yakalanabilir. Bu sebeple günlük diyetinize aloe vera suyu ekleyerek bu riski en aza indirin. Böylelikle sağlıklı ve uzun bir yaşamın kapısını açın.