AŞIRI SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEMEK İÇİN BİTKİSEL YOLLAR ÇÖZÜMLER

Saç Dökülmesi

AŞIRI SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEMEK İÇİN BİTKİSEL YOLLAR, ÇÖZÜMLER

asiri-sac-dokulmesini-onlemek-icin-bitkisel-yollar-cozumlerSaç dökülmesinde yolun başındaysanız ya da bir çok ürünü denemenize rağmen sonuç alamadıysanız en iyi yöntem doğal yöntemdir. Başta stres olmak üzere hayatınızdan zaralıları çıkartın ve farklı yöntemlere yönelin. Onlardan bir kaçı

Saç dökülmesini önlemede sarı sabır bitkisi Ghritkumari (AloeVera)

Ayurveda  ve  eski Mısır tıbbında kullanılan aloevera sadece saç dökülmesini önlemek için değildir. Aloevera  saç köklerini tıkamaz ki bizim kafa derisi ölü hücreleri yok edebilen enzimler içerir. Saç köklerinin tıkanması saç köklerine besinlerin girmesini  engeller. AloeVera’nın bazikleştirici özellikleri de saç büyümesini ve saç dökülmesini önlemeyi teşvik eder optimum düzeyde saçın pH seviyesini korumaya yardımcı olur.

Nasıl saç dökülmesini önlemek için aloevera kullanırım?

Saçlardaki dökülmeyi hızlı durdurmak için Aloevera saç maskesi hazırlayın.!
Malzemeler, ne gerekir:
sac-dokulmesini-onleme-bayan-erkek

 • Aloevera jel aloevera bitki ekstresi – Yarım su bardağı
 • Castor yağ 2 tatlı kaşığı
 • Çemen tozu  2 tatlı kaşığı
 • Badem yağı  2 tatlı kaşığı

Kalın ve kıvamlı bir maske yapmak sonuç almak için tüm yukarıdaki malzemeleri karıştırın.

 • Kafa derisi için bu jel maskeyi uygulayın.
 • Bu maske ile tüm saçınızı kapsayın.
 • Yaklaşık sekiz saat  saçta maskeyi bırakın. Geceleri bunu yapabiliyorsanız,  daha iyi. Sadece yatmadan önce bir duş başlığı takın.
 • Hafif bir şampuan kullanarak bu maskeyi yıkayın
 • Bir kaç ay saçtan daha iyi sonuç almak için haftada bir kez yapın.

Yucca Bitki ve Yucca Kök Toz

hangi-bitkiler-sac-dokulmesini-onlemek-icin-faydalidirKızılderili kabileleri saç kaybını önlemek (saç dökülmesi) için Yucca bitki kökü kullanırlarmış. Yucca kök ve hatta Yuka kökü tozu kullanabilirsiniz. Evde  kök şampuanı yapabilirsiniz.

Yucca bitkisi ile saç dökülmesini önlemek için ihtiyacınız olacak malzemeler:

 • Yucca kökü 1 çorba kaşığı
 • Su 2 su bardağı

Su ile  kök tozunu karıştırın ve  harmanlayın. Saçını temizlemek için kullanılabilir.

 

Arşırı olan saç dökülmenizi önlemek istiyorsanız stresi yönetin

Her şey saç köklerinize kadar ulaşabilir, ister inanın ister inanmayın, diyet vitamin ve besin alımınının yanında, stres gibi psikolojik nedenlerde saç köklerinizi etkiler. Bu sebeple saçınızı seviyorsanız stresi bir kenara bırakın. Stresinizin sebebini bulun, bunu ortadan kaldırmaya yoğunlaşın.Bu arada stres düzeylerini azaltacak bazı yöntemler deneyebilirsiniz. Ancak, stres size özeldir ve sadece onunla başa çıkmak için mükemmel bir yol bulmalıyız. Bu ilk şey pozitif- stressiz kalmakla başlayabilirsiniz

bitkilerle-sac-dokulmesini-onlemeDoğal temelli ürünleri bile kullanırken saçınızda zaman zaman alerjik reaksiyonlar oluşabilirken  bitkisel kürler etken maddeyi saf olarak temin ettiği için alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bizim verdiğimiz kürler destek ve tedavi amaçlı olmakla birlikte, cilt hassasiyetine göre alerji yapabilir, bu sebeple kullanmadan önce küçük bir alanda kullanacağınız bitkisel doğal maddeyi deneyin, reaksiyon olmaması durumunda kullanıma devam edebilirsiniz. Bitkisel ürünler doğaldır ve tek seferde etki etmez sabırlı bir şekilde kullanarak en iyi sonucu alabilirsiniz.

Saç dökülmesine doğla yollarla önlemek başa çıkmak uzun ve ayrıntılı bir konudur, bu konuda sitemizde bulunan diğer makaleleri de okuyup tedavinizden tam verim almanızı öneririz.

Bitkilerle Saç Bakımı adlı kategorimizde saç dökülmesini önlemek için çok farklı çeşitli bitkisel tarifler, bitkiler, bitki yağları, maskeler, kürler bulabilirsiniz. Evde kolaylıkla kendinizin hazırlayabileceği bu kürleri incelemek bilginizi artırmada ve çözüm alma noktasında ufkunuzu genişletecektir.