B12 VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ SONUÇLARI YARALARI

Bitkilerle Saç Bakımı

B12 VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ ,SONUÇLARI ,YARALARI

B12 vitamini herkes için çok önemli ve elzem bir vitamin türüdür. Diğer b vitamini türlerine göre vücutta depolanır, eksikliği hemen fark edilir ve önlem alınmazsa geri dönülmez sonuçlar yaratır, çünkü sinir sistemi ve dolaşım sistem ile direk bağlantılıdır. Zihin düzensizliği, motivasyon kaybı, dikkatsizlik, iştahsızlık ,yorgunluk, kansızlık gibi bir çok sorunu da beraberinde getirir.

Hücre Oluşumu:

Vitamin B 12  hücre oluşumu ve hücre ömrüni kontrol eder. Bu cilde sağlıklı bir renk verir. Soluk cilt, dolaşım yetersizliği, yetersiz beslenme ve vitamin B 12 eksikliğinin bir işaretidir. Eğer iç ışımayı kazanmak için  Vitamin B 12den zengin yemek yemeye dikkat edin.

B12 Vitamini Cildi Genç tutar:

Vitamin B 12 en önemli özelliklerinden biri, deri genç görünümünü korumak için yeteneğidir. Hepimiz, pürüzsüz ve esnek bir bebek cildi seviyoruz  ama Vitamin B 12 eksikliği erken çizgilere ve kırışıklıklara yol açabilir. Vitamin B 12  anti-aging özelliği

Vitamin B Saçlar için 12 Faydası:

Uygun doz:

B12 vitaminin de saç ilgili pek çok yarar vardır. B12 vitamini bizim saç kökleri dahil vücudun tüm hücrelerinin beslenmesini sağlar. B12 vitamini saç büyümesi için gerekli olmakla birlikte,  normalden daha fazla miktarda alarak hızlanması sağlanabilir. B vitamini eksikliği olan  kişi uygun saç büyümesi için takviyeleri gerekir.

Erken Hızlı Saç Dökülmesi:

Vücutlarında Vitamin B 12 eksikliği olan insanlar genelde erken saç dökülmesinden muzdariptirler. Vitamin B 12 yetersiz bir diyet tüketiyorsanız, saç dökülmesi  veya yavaş saç büyümesi yaşayabilirsiniz. Vücudun kendi Vitamin B 12 işleyemez ve bu yüzdeneğer b12 eksik diyet uygularsak saç folikülleri beslenemez.

Sağlıklı Saç B12 Eksikliğinin Etkisi:

Vitamin B 12, sağlıklı sinir sistemi ve kırmızı kan hücrelerinin oluşumunu destekler  ve saç etkileyebilecek bu durumlar çok önemlidir.

B12 Vitamini Eksikliği ve Saç Büyümesi Uzaması:

Vitamin B 12 de saç büyümesini uyarır. Vitamin B 12 seviyesi düzeltildikten sonra, saç folikülleri uygun besinleri almaya başlar ve önce kayıp saçın yeniden büyümesine yol açar ve çoğalması mümkün olacaktır.

Pigmentasyon:

Melanin, sağlıklı beyin fonksiyonları desteklemek için yardımcı olur ve pigmentasyonu  saç ve cilt rengiden sorumludur. tirosin, bilinen amino asitlerin bir şeklidir. B12 vitamini, saçın yeniden pigmentasyon teşvik etmek için yardımcı olur ve aynı zamanda orijinali

Tırnaklar için C Vitamini B12 Yararları:

Sağlıksız Tırnaklar B12 vitamini yararları :

Kötü tırnak sağlığı Vitamin B 12 eksikliğinin sık görülen bir diğer işaretidir. Sağlıksız tırnağın bazı belirtileri çizilme yumuşama kırılma hepsi vitamin eksikliğinden kaynaklanabilir. Kırılgan tırnaklar da daha fazla Vitamin B 12 alımını gerektiği  anlamına gelir.

B12 vitamini sağlıklı tırnak için bir anahtardır ve anemiyi engeller , kırmızı kan hücrelerinin oluşmasında önemli bir rol oynar.

Bitkilerle Saç Bakımı ve diğer konuları inceleyebilirsiniz…
Doğal ve pratik yöntemler evde hazırlanacak kürler…