Bebek Yağı Kullanımının Saça ve Cilde Faydaları

Bebek Yağı Kullanımının Saça ve Cilde Faydaları

Bebek bakımı ürünü olarak kullanılan ve satışı yapılan bebek yağları, genellikle anneler bebeklerine banyo yaptırdıktan sonra kullanmaktadırlar. Her bütçeye uygun olarak farklı fiyatlarda üretim çeşitleri bulunmakla birlikte kullanım alanı oldukça geniştir. Hamilelik sürecinde kadınların karın bölgelerindeki çatlaklıkları geçirmek için kullanılan bebek yağı içerdiği, buğday tohumu yağı, zeytinyağı, lavanta yağı ve E vitamini ile gerekli bakımı sağlanmaktadır. Hamilelik döneminde oluşan çatlaklıklar bebek yağı ile engellenebilir.

Yetişkinler tarafından da sıkça kullanılmaktadır. Saç ve cilt bakımlarında kullanılan bebek yağının besleyici özelliği bulunmaktadır. Birçok kişi bebek yağını kullanmak istemez. Çünkü tenini daha çok yağlandırdığı hissine kapılır. Ancak içerdiği mineraller nedeniyle cilt ve vücuttaki gözenekleri tıkamaz. Bebek yağının içerdiği yağ molekülleri cilt üzerinde tabaka halinde olduğu için cilde hiçbir şekilde nüfuz etmez.

Bebek Yağının Faydaları

  • Cildi nemlendirerek, kuruluk hissinin azalmasını sağlar.
  • Hamilelik dönemlerinde kadınlar karın bölgelerinin gerilmesini önlemek için kullanılır.
  • Yetişkinler için bebek yağını kullanım alanı olarak en önemli yer, yüzde bulunan makyaj kalıntılarını çıkarıcı özelliği olmasıdır. Elinize biraz pamuk alıp, üzerine az biraz bebek yağı döküp yüzünüze sürerek makyajınızı temizleyebilirsiniz. Ciltte herhangi bir tahriş yapmaksızın cildinizi nemlendirerek bakım yapacaktır.
  • Saç bakımında da bebek yağı kullanılır. Saçlarının çok fazla kabarıyorsa ve siz bunun önüne geçemiyorsanız bebek yağı ile kabarmayı önleyebilirsiniz. Bir miktar bebek yağını hafif ıslatılmış saçınıza krem şeklinde sürebilirsiniz. Saçı nemlendirerek parlak bir görünüm kazandırır.
  • Dudaklarınızı ve cildinizi de nemli tutar.

Sitemizin altında bulunan saç dökülmesi ve cilt bakım kategorilerinden bu ve benzeri bilgilendirici makalelere ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir