Bebekler İçin Bitkisel Sabunlar

Bebeklerin vücutları hassastır. Bunun yanında bebekler için kullanılan kozmetik çok da önemlidir. İçinde bulunan malzemeler ve kimyasal ürün olmasıyla sebebiyle bebeklere kullanılan ürünleri dikkatli kullanılması gerekmektedir. Doğal ve sağlıklı ürün tercih etmek istiyorsanız Garlex bebek bakımı için bulunan ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bebekleriniz kıyafetlerini doğal sabun tozuyla yıkayabilirsiniz.

Doğal sabun tarifi ise, Sabun tozunu bir kovaya veya leğene erittikten sonra bebek çamaşırlarını içerisine akşamdan bastırın. Sabah makineye bebek giysileri programında sabun tozu ilave ederek yıkadığınız takdirde lekeleri çitilemeden çıktığını fark edeceksiniz. Ayrıca bebeğinizin çamaşırları dışında biberon, emzik, malzemelerini de bebek sabun tozu ile yıkayabilirsiniz. Sabun eskiden beri kullanılan çok güçlü bir temizleyicidir. Bebek çamaşırlarını yıkadıktan sonra yumuşatıcı kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Bu şekilde hem doğal yöntemlerle çamaşırlarını yıkamış olursunuz. Hem de sağlık bir şekilde çamaşırları yıkamış olursunuz.

Sabun tozu nasıl yapılır ise: Marketlerden veya eczanelerden elde edebileceğiniz gibi bebekler için evde sabun tozu yapabilecek anneler daha fazla para harcamak zorunda kalmazlar. Bunun için büyük beyaz sabun alarak rendeleyerek büyük sabunu ufak parçalara ayırabilirsiniz. Daha sonrada robotta çekerek bebek için sabun tozunuzu hazırlayabilirsiniz. Elde ettiğiniz bebek sabun tozu ile kendi çamaşırlarınızı da yıkayabilir temizlik malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Başka bir doğal yöntem ise Garlex bebekler için bulunan ürünlerini kullanabilirsiniz. Evinizde üreteceğiniz doğal çözümlerle bu kimyasalların zararlarından kurtulmanız mümkün. Ev yapımı şampuanlar güvenli ve düşük maliyetlidir;  doğal kaynakların kirlenmesine neden olmaz, üstelik yapımı da oldukça kolaydır.

Bu sabun ile bebeğiniz için şampuan olarak da hem de çamaşırları için deterjan olarak da kullanabilirsiniz. Şekillendirebilirsiniz; parlaklık, göz alıcılık, kabarıklık kazandırabilirsiniz. Aşağıdaki bebekler için doğal sabunu verilmektedir.

Malzemeler:

1/4 su bardağı su
1/4 bardak sıvı zeytinyağı ve doğal sabun rendesi
1/2 çay kaşığı badem yağı ya da başka hafif bir bitkisel yağ

Bu tarifinde kullanarak hem doğal hem de sağlıklı ürün kullanmış olursunuz.

Birçok ürünlerde kimyasal maddeler bulunmaktadır. Deterjanlarda bu daha da fazla bulunuyor. Onun için aldığınız ürünleri kontrollü bir şekilde almada fayda var eğer bu doğal yöntemleri almaya fırsatınız yok ve hem doğal hem de sağlıklı ürün isterseniz. Garlex ürünleri kullanabilirsiniz. Bu şeklide hem kullanıldığınız ürün içinize rahat ettirir. Hem de bebeğiniz için sağlıklı ürün kullanmış olursunuz detaylı bilgi ve ürünlere bakmak için adresimize ziyaret edebilirsiniz.

Organik deterjan hazırlama (Çamaşır sabunu)

Eskişehir mihallıçık bölgesinde çok eskilerden beri elbise temizliği için kil kullanımı yaygındır. Organik deterjan kullanmak isteyenler bu mihallıçık kilini kullanabilir.

Ayrıca boraks ve çöven otu kullanımı da hızla yaygınlaşmaktadır. Fiyat olarak da gayet ekonomik tir.

Bebekler için organik deterjan malzemeleri:

1 lt su (arıtma suyu yada içme suyu kaliteyi artırır)
1 bardak zeytinyağlı sabun tozu (Çöven esktresi yada suyu da olabilir)
1 bardak çamaşır sodası (ağır soda şeklinde de adlandırılır)
1 /2 bardak boraks (Borax dekahidrat)

Bebek İçin Organik Çamaşır Deterjanı Hazırlama ve Kullanım Tarifi:

Yukarıdaki bütün malzemeleri derin bir kaba aktarın ve iyice karıştırınız.
Her yıkamada bir kahve fincanı kadar makinenizin deterjan bölümüne ekleyebilirsiniz. Lavanta, defne yaprağı gibi bitkisel kokular karışıma ilave ederek çamaşırlarınızın mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Yukarıdaki tarif ile kendiniz evde organik çamaşır deterjanı üretebilirsiniz.Hem iktisat eder hemde daha sağlıklı ürünler kullanmış olursunuz.

Hazırladığınız sıvı karışım tamamen bitkisel olduğu için güvenle bebeklerde ve çocuklarda organik bebek deterjanı olarak kullanabilirsiniz. Eğer sıvı istemezseniz suyu kaldırıp toz boraks oranını az daha artırabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir