Bebekler İçin Doğal Şampuan

Yeni Doğan Bebek Ne İster?

Yeni doğan bebeklerin ciltleri hassas olduğu kadar saçları da hassastır. Kimyasal olmayan doğal üründe bebeğin sağlığı için oldukça önemlidir. Doğal şampuanların tarifine geçmeden önce Garlex ürünlerin bebekler için hem doğal hem de sağlıklı şampuanları bulunmaktadır.

Doğal şampuan tarifleri: Şampuanı hazırlamadan önce alınması gereken malzemeler vardır. Lavanta veya badem yağına ihtiyacınız olacak. Bunları bitkisel ürün satan herhangi bir yerden bulup alabilirsiniz. Ev yapımı bebek şampuanı için birde sabun rendesi olması gerekecek. İsterseniz evde normal bir rende ile herhangi sağlıklı ve doğal bir sabunu alarak kendiniz rendeleyebilirsiniz. Diğer malzemeler zaten evinizde bulunan su ve zeytinyağıdır. Şimdi ise doğal ve sağlıklı ev yapımı bebek şampuanının tarifini verelim.

Bebekler İçin Doğal Şampuan Yapımı Tarif:

İlk olarak cam bir şişe bulunuz ve içinde badem yağı veya lavanta yağı, sabun rendesi ve zeytinyağını bir ölçek su bardağı ile karıştırınız.

Hazırladığınız ev yapımı bebek şampuanı içinde hiçbir katkı maddesi içermediği belirtmek isterim bunu yanında, tamamen doğal olmasından dolayı bebeğin hassas cildine zarar vermeyecektir. Ama yine de önlem olması bakımından şampuanı bebeğinizin koluna veya bacağına bir ölçek sürüp 1 gün bekleyin. Hazırladığınız doğal ev yapımı olan bebek şampuanı bebeğinizin cildine zarar vermediyse gönül rahatlığı ile kullanabilecek bir tariftir. Bu yöntem hem doğaldır hem de bebeğiniz için sağlıklıdır.

Bir diğer doğal yöntem ise Garlex ürünleridir. Bebekler için gayet uygun ve sağlıklı ürünlerdir. Bir diğer şampuan türü ise hem siz hem de bebeğiniz için rahatlıkla kullanabileceğiniz bir tariftir. Şampuanların içinde bulunan kimyasal ürünler bizim hastalık ya da sağlık problemleri gibi sorunlar oluşturabiliyor. Bu sebebeler bebekler için tehlikeli olabilir. Bunun en iyi korunma yöntemi doğal yollardır. Evinizde üreteceğiniz bu doğal yöntemlerle bu kimyasalların zararlarından kurtulmanız mümkün. Ev yapımı şampuanlar güvenli ve düşük maliyetlidir;  doğal kaynakların kirlenmesine neden olmaz, üstelik yapımı da oldukça kolaydır.

Bu şampuanları kepekli, kuru veya yağlı saçlar tipleri için oldukça uygundur. Saç bakım ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebilirsiniz; parlaklık, göz alıcılık, kabarıklık kazandırabilirsiniz.

Temel şampuan yapımı için malzemeler:

  • 1/4 su bardağı su
  • 1/4 bardak sıvı zeytinyağı ve içine doğal sabun rendesi
  • 1/2 çay kaşığı badem yağı ya da başka bir bitkisel yağ

Yapımı:
Malzemeleri bir şişe içerisinde karıştırın ve oluşturduğunuz tarifi şampuan olarak kullanın

Bu yöntem ile bebeğiniz için doğal ve sağlıklı şampuan kullanırsınız. Bunun yanı sıra Garlex ürünlerinde de bebekler için oldukça sağlıklı ve doğal ürünleri bulunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir