Bebeklerin saçı nasıl uzar?

Bebeklerin saçı nasıl uzar?

Bebeklerin saçı nasıl uzar?

Evinizin neşesi, en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızın bazıları doğduğundan saçlı olsa da birçok bebek doğduğunda saçsız olmakta. Bir bebeğin saçsız olması çok hoşumuza gitmediği için bebeklerimizin saçını uzatmanın yollarını ararız. Bebeğin saçları normal gidişatını bırakıldığında bir sağlık problemi olmadığı sürece normal olarak uzar. Ama ailelerimiz özellikle kız çocuklarının kısa saçlı olmasını istemezler bu yüzden çabuk uzatacak teknikler ararlar. Bebeklerin saçı nasıl uzar diye düşünen aileler için birkaç teknik vardır.

Bebeklerin-saci-nasil-uzar

Bebeklerin saçını uzatmak için düzenli olarak duş aldırabilirsiniz. Saç suyu seven bir parçamızdır. Su ile en kadar çok temasta olur ise o kadar çok saç çıkar. E vitamini açısından zengin olan su bebeklerinizin saçını uzatmanıza yardımcı olacaktır. Ama yeni doğmuş bir bebeği de saçı uzasın diye sürekli yıkamak büyük bir hatadır bu yüzden hasta olma ihtimali vardır.

Bebeğin saç derisini düzenli olarak kontrol etmek ve saç derisinde kabuklanmayı engellemek için düzenli olarak fırça ile hafif bir şekilde fırçalamak bebeklerin saçlarının çıkmasını kolaylaştıracaktır. Bebeklerin saç derileri üzerinde oluşan kabuklanma saçın saç derisine çıkmasına engel olur bu yüzden bu beyaz kabukların düzenli olarak fırça ile temizlenmesi iyi olacaktır.

Bebek Saç Uzaması

Bebeği beslenme düzeni de saç için çok önemli bir faktördür. Düzenli ve protein düzeyi yüksek besinler tüketen bebeklerin saçlarının normalden daha fazla uzadığı bilinmektedir. Protein düzeyi yüksek yoğurt, süt, peynir ve yumurta bebeklerimizin saç köklerini güçlendirecek ve saç çıkmasını hızlandıracaktır. Güçlü köklere sahip saçlarında dökülme ihtimali azalacaktır.

Bebeğinize her yolu denediniz ama saçı bir türlü uzamıyor bebeklerin saçı nasıl uzar diye düşünüyorsanız hala bitkisel ürünler kullanmayı deneye bilirsiniz. Bitkisel ürünler tamamen doğal olduğu için bebeğinizin sağlına zarar vermez. Örneğin Garlex bitkisel şampuan kullanırsanız bebeğinizin saçları daha hızlı çıkacaktır. Garlex Bitkisel ürünleri içerisinde her türlü doğal vitamini bulundurduğu için bebeğinizin vücudu da sağlıklı olacaktır.

Doğru beslenme uygulansa bir bebeğe, vücut sağlığını etkilediği gibi saç uzama hızını da tetikleyecektir.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir