BEYAZ KİL İLE CİLT BAKIM MASKELERİ

Cilt Bakım

BEYAZ KİL İLE CİLT BAKIM MASKELERİ

Kadınların cilt bakımına verdiği önem herkes tarafından bilinmektedir. Cilt bakımıbeyaz-kil-maskesi için pek çok krem, losyon, sprey ya da buna benzer ürün çıkarılmış olsa da belirli bir süre sonra bu ürünler kişileri maddi anlamda zorlamaktadır. Hem daha doğal bir şekilde cilt bakımı yapmak hem de paradan tasarruf edebilmek için doğal ürünler ile de cilt bakım maskeleri hazırlamak mümkün olmaktadır. Doğal yağlar ya da doğal bitkilerin yanı sıra beyaz kil ile cilt bakım maskeleri de hazırlanmaktadır. Beyaz kil içerisinde pek çok mineral ve bileşen barındırdığından cildin
ihtiyacı olan her türlü mineral ve vitamini karşılamaktadır. Böylelikle cilt daha sağlıklı ve daha canlı gözükmektedir. Beyaz kil, kuru cilt ve hassas cilt yapısına sahip kişiler için daha çok önerilmektedir. Bunun nedeni ise, ciltte yer alan yağı çok fazla emmemektedir. Bu da kuruluğun daha çok artmasına engel olmaktadır.

Beyaz kil bunların yanı sıra cildin yaşlanmasını önlemekte ve kapalı gözenekleri açarak, siyah nokta ve sivilce oluşumunu da engellemektedir. Bunları karşılayabilmek için hem uygulaması hem de yapımı kolay pek çok beyaz kil cilt bakım maskesi olmaktadır.

Beyaz Kil Maskeleribeyaz-kil-maskesinin-yapimi

Maske 1:

 • 2 yemek kaşığı beyaz kil ve 2 yemek kaşığı suyu bir kap içerisine koyun ve kıvama gelene kadar karıştırın. Daha sonrasında elde edilen maskeyi yumuşak uçlu bir fırça ile cildinize uygulayın. 15 ila 20 dakika boyunca cildinizde bekletin ve süre bittikten sonra soğuk su ile durulayın. Durulama işlemi bittikten sonra, nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. Bu maske uygulaması kolay bir maske olduğundan her akşam yatmadan önce
  uygulanmalı ve birkaç düzenli kullanım sonrasında cildinizde ki değişiklik göz ile görülür olmaktadır.

Maske 2:

 • 1 çay kaşığı beyaz kil bir kaba koyun. Üzerine 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı kabartma tozu ilave edin. Bütün malzemeler eklendikten sonra iyice karıştırın ve elde edilen maskekil_maskesi_yapimiyi cildinize sürün. Cilde sürülen maske, ciltte iyice kuruduktan sonra birkaç dakika daha bekleyin ve sonrasında ılık su ile yıkayın. Eğer ciltte maske sürüldükten sonra yanma hissi oluşuyor ise beklemeden hemen yıkayın ve bir daha uygulamadan önce mutlaka bir uzman ile görüşün.

Maske 3:

 • Uygulanacak bu maske cilt problemi yaşayan, siyah nokta ve sivilce sorunu ile baş eden kişiler için çok fazla
  önerilmektedir. Bunun nedeni ise, beyaz kil yağı azaltmasından kaynaklanmaktadır. 1 çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı beyaz kil ve 1 çay kaşığı aspirini bir kap içerisine koyun ve karıştırın. Daha sonrasında özellikle sivilce ve siyah noktalara gelecek şekilde cildinize sürün. 20 dakika boyunca cildinizde bekletin ve sonrasında ılık su ile yıkayın.

Beyaz Kil Maskeleri Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gereken Dbeyaz-kil-maskesinin-faydalariurumlar

 1. Maskeler hazırlanırken mutlaka cam kap tercih edilmesi gerekmektedir.
 2. Beyaz kil ile sabun bir arada kullanmaktan kaçınılması gerekmektedir.
 3. Beyaz kil maskelerinin daha iyi bir sonuç vermesi için, kişilerin imkanları var ise mutlaka cilde masaj ya da buhar banyosu uygulaması daha sağlıklı olmaktadır.
 4. Beyaz kili plastik ya da metal ile kullanılmaması daha sağlıklı olmaktadır.
 5. Beyaz kil hem yağlı ciltler için hem de kuru ciltler için önerilse de, maskeler uygulanmadan önce ilk olarak cilt tipinin belirlenmesi ve sonrasında da bir uzman görüşü alınması gerekmektedir.