Bitkilerle Besleyici Saç Bakım Maskesi

Saçlarınızda oluşan kepeklenmeden ya da yağlanmadan veyahut bilemediğimiz fakat saç derinizde oluşan sorunlar varsa eğer bitkilerle besleyici saç bakım maskesi yazısını okumanız ya da kaliteli ürünlerle adını duyuran Garlex firmasının ürünlerini kullanmanız yeterli olacaktır.  Çünkü bu yazı sizin doktora gitmeden saçlarınızda oluşan sorunu bitkiler sayesinde çözecek ya da kaliteli bitkisel üreten Garlex ürünlerini tercih etmenizde yardımcı olacaktır. Böylelikle hem saçlarınızda ve saç derinizde oluşan tüm sıkıntılarınızdan bitkiler sayesinde kolayca kurtulacak hem de neden Garlex markasını tercih etmediğiniz gerektiği hakkında bilgi sahibi olacaksınız. O zaman gelin birlikte bitkilerle besleyici saç bakım maskesi adlı yazımıza şöyle bir göz atalım.

  1. Zeytinyağı ve Bal Maskesi

Zeytinyağı ve bal karışımı ile saçların bakımı için yapılan bu maskenin yapımı şu şekildedir. Yarım çay bardağı yeşil zeytinyağıyla bir çay bardağı süzme balı katıp karıştırın. Oluşan bu karışımı iyice çalkalayıp birkaç gün dinlemeye bırakın. Sonrasında ise hazırlamış olduğunuz bu karışımı saçınızın derisine ovarak ve saçınızı tarayarak yedirin. Yalnız saçınızı tararken tarağın dişlerinin saç derinize temas etmemesine dikkat edin. Saçınıza karışımı sürdükten sonra saçınızı bir naylonla sararak saçınızda yarım saat beklettikten sonra saçınızı bol suyla durulayın. Bu maske saçlarınızın özellikle koyu renkli saçların ışıl ışıl olup parlak bir görünümde durmasını sağlayacaktır.

  1. Hintyağı Maskesi

Çok çabuk kırılan saçlarınız için yapılan hintyağı maskesi şu şekildedir. Yarım çay bardağı hintyağını ısıttıktan sonra yağı saçınıza saç derinizi ovarak saç diplerinize, saçlarınıza yedirin ve saçlarınızı sıcak suya batırıp havluyla sarın. Sonra bu bakımı saçınızda yarım saat uyguladıktan sonra şampuanla bol köpük yaparak yıkayın. Bu hintyağı maskesi çabuk kırılan saçlarınız için tam da aradığınız tarzda saç bakımı uygulamasıdır. Eğer saç telleriniz çok ince ve çok çabuk kırılıyorsa hintyağı maskesini uygulamanız tavsiye edilir.

  1. Kakao Yağı Maskesi

Saçlara canlılık ve parlaklık katmak amacıyla yapılan bu saç bakımı tariflerinden biri de kakao yağı maskesidir. Bu maskenin yapımı şu şekildedir. İçinde su kaynayan tencerenin ortasına küçük bir kâseyi yerleştirin ve içerisine yarım çay bardağı ayçiçeği yağı, 1 çorba kaşığı kakao yağı, 1 çorba kaşığı lanolini de katıp iyice karıştırın. Bütün bu yağlar eridikten sonra saçlarınızı ovarak bu karışımı saçınıza sürün. 15 dakika beklettikten sonra saçınızı bol suyla yıkayın ve parlak, ışıl ışıl bir saç görünümüne sahip olacaksınız.

Eğer siz de doğal bir şekilde saçlarınıza bakım uygulamak istiyorsanız bu yazıyı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir