BİTKİSEL TEDAVİ VE BİTKİLERİN YARARLARI

BİTKİSEL TEDAVİ VE BİTKİLERİN YARARLARI

BİTKİSEL TEDAVİ VE BİTKİLERİN YARARLARI

bitkisel-tedavi-nedirSarımsak (Alliumsativum)

Bir anti bakteriyel bitki olarak, sarımsak penisilinden bile bakteri çeşitli türlerine karşı daha etkilidir. Bu vücudun normal florasını bozulma olmadan kusurlu bakterilere saldırırlar çünkü Sarımsak da antibiyotiklerden daha vücuda dostça davranır. Sarımsak bir tentür, kapsül, yağ içinde infüzyon ya da sadece diyet ilave olarak kullanılabilir. (Sarımsak ile pişirme sarımsağın kudretini azalacaktır, 130 derecelik geçmiş ısınmayı önlemek zorundasınız.)

Ekinezya (Echinaceaangustifolia)

Bir enfeksiyon başlangıcında alınan, ekinezya iyileşme sürecini hızlandırabilir. Uzun bir süre boyunca bir tentür olarak alınan Echinacea daha etkilidir. Bir oto-immün hastalığınız varsa ekinezya kullanmayın.

Oregon Üzüm Kök (Mahoniaaquifolium)

Oregon üzümü kökü ekinezya ile birlikte, özellikle, güçlü bir anti bakteriyel bitkidir. Hamile, emzirme döneminde  alınabilir ya da  diyabet, inme, hipertansiyon veya glokom öyküsü varsa almayın. Vitamin B emilimini azaltmak gibi uzun süreli tedavi için bir tentür olarak  kulanılırsa bu sorun çıkabilir.

Hatmi Kök (Althaeaofficinalis L.)

Ağrı-hafifletilmesi özelliklerine ek olarak, hatmi kökü , yağlarla, yumuşatır ve iyileştirir, yatıştırır. Hatmi kökü de tanenler idrar yolu enfeksiyonlarında bulunan bakterilere karşı etkili bulunan aktif maddeler içerir. Hatmi kökü dahili bir çay alınabilir.

Bitkisel tedavi ve bitkilerin yararları

Usnea (Usnea barbata)

Bu ortak liken anti bakteriyel ve anti fungal olduğu bulunmuştur. Güçlü dokulen-saclara-bitkisel-sampuanbir antibiyotik, usnea idrar yolu enfeksiyonları, strep ve stafilokok enfeksiyonları, solunum ve sinüs enfeksiyonları gibi maya ve vajinozu gibi mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Usnea iyi bir tentür olarak kullanılır. Hiçbir önlem bilinmediğinde, ancak gebelikte kullanmadan önce bir herbalist danışın.

UvaUrsi (Arctostaphylosuva-ursi)

Ayı üzümü , genellikle, tipik olarak İYE ile bağlantılı patojenleri öldürmede etkili başka bileşikler de ihtiva eder idrar yolu enfeksiyonları tedavi etmek için bir tentür veya kapsül olarak kullanılır. Gücü nedeniyle, bu en fazla 2 hafta boyunca sürekli olarak kullanılmamalıdır. Değil çocuklar, hamile veya emziren kadınlar veya böbrek hastalığı olanlarda kullanılmamalıdır. Bitkisel tedavi ve bitkilerin yararları saymak la bitmemektedir. O halde birlikte diğer bitkilerin faydalarına ve nelere iyi geldiklerine bakalım.

Civanperçemi (Achilleamillefolium)

Küçük civan perçemi çiçeklerinin farklı kullanımlarında bir dizi seçenek var. Toz olarak, hızla kanamayı durdurmak. Suda haşlanır, bu pamukçuk yaraların iyileşmesini hızlandırır. Bir çay gibi, civanperçemi idrar yolu enfeksiyonları mücadele için kullanılır. Uterus kasılmalarına neden olabilir, çünkü hamilelik sırasında kaçınılması.

Anti viral Otlar

AstragalusRoot (Astragalusmembranaceus)

Astragalus bağışıklık sistemini artırarak çalışan anti viral bitkilerden biridir. Içten alınan, ya bir kapsül, tentür veya çorbaya ekleyerek satın geven kökü virüslere karşı vücudun savunma artırmak için bilinmektedir. Astragalus kök iyi bir önlem olarak kullanılabileceği, böylece grip sezonu sırasında veya insanların büyük kalabalıklar ile yer gitmeden önce götürün. Zaten bir ateş varsa kaçının.

Bu otları kullanırken mutlaka öncesinde doktorunuza danışın, danışmadan kesinlikle kullanmayın.

bitkileri-saca-faydalari

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir