Böğürtlen ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? El Bakım Losyonu Nasıl Yapılır?

Böğürtlen ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? El Bakım Losyonu Nasıl Yapılır?

Böğürtlen tat olarak çok güzel bir meyve olmasına rağmen Yabani meyve olarak bilinmektedir. Böğürtlen meyvesi cilde bakım yaparak güzelleştirir ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırır. Böğürtlen çiçekleri el bakımında; yaprakları ise cilt yaralarını ve ağızda oluşan yaraları iyileştirmede kullanılmaktadır. Bunun gibi birçok faydaları bulunan böğürtlenin içeriğinde mineral ve vitamin de bulunmakla birlikte hafızaya da iyi gelmektedir. İshal oluşumunu geçirmede ve kanı temizleyici etkisi de bulunmaktadır.

Böğürtlen Çiçeğinden El Bakımı losyonu

Böğürtlen antioksidan özelliğini bulunduran bir meyve olduğu için cilt güzelliğinde ve el bakımında kullanılan doğal bir bitkidir. İçerdiği C vitamini ile el bakımında kullanılacak harika bir losyon elde edilebilmektedir. Yapılması gereken tek şey çiçeklerini kaynatmak ve serin bir yerde bir müddet bekletmek. Daha sonra elde edilen kremi vücut ve el losyonu olarak cilt bakımınızda kullanabilirsiniz. Cildi besleyerek daha güzel ve nemli bir cilt elde edebilirsiniz.  İnsanlar zayıflamak içinde bol miktarda böğürtlen suyu tüketmektedir. Kan şekerini kesinlikle etkilemez. Yalnızca vücudunuzda bulunan kan şekerinize oranla dengelemektedir.

Böğürtlen Yapraklarının Cilt Yaralarına Etkisi

Böğürtlen yaprakları ağız yaralarının ve boğaz enfeksiyonlarını tedavi etmede etkilidir. Böğürtlen yapraklarını toplayarak ılık su da lapa haline getirin. Daha sonra cilt yaralarının olduğu bölgeye sürün. Yaz aylarına girerken Böğürtlen ağacından tutunda böğürtlenin çiçeğine kadar her şekilde faydalanılır. Cilt bakımı kategorimizde bu benzeri birçok doğal yöntemi ve tarifi yayınlıyoruz, ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir