Bu Maske İle Sivilcelerden Kurtulmak Çok Kolay

Bu Maske İle Sivilcelerden Kurtulmak Çok Kolay

Sivilcelerden Kurtulmak Artık Çok Kolay

Sivilceler, ergenlik dönemlerimizden itibaren hayatımıza giren ve ilerleyen dönemlerde de yüzümüzde ara ara kendisini gösteren, en önemli ve en çok karşılaşılan cilt problemlerinden bir tanesidir.

Erkek-kadın fark etmeksizin ergenlik dönemlerinde hemen hemen herkesin cildinde oluşabilecek olan sivilce problemi, ihmal edildiği takdirde ciltte lekelere neden olabilmektedir. Buda kişilerin hem fiziksel hem de psikolojik durumlarına olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Ergenlik sonrası sivilce lekeleri geçer mi? Sivilcelerimden nasıl kurtulabilirim? Bu ve buna benzer birçok soruyla karşılaşılmakta ve kesin çözüm önerisi sunulmamaktadır. Karbonat maskesi ile artık mümkün!

Karbonat Maskesi ile Sivilcelerinizden Kurtulun

Ergenlik dönemi ve sonrası cildinizde oluşan sivilceleri sıkarak yada kozmetik ürünleri kullanarak yok etmeye çalışmanız cildinizde tahrişe ve cilt lekelerinin oluşmasına neden olur. Bu nedenle sivilce çıkan bölgeyi oldukça temiz tutmalısınız. Doğal yöntemlerle yağlı ciltlerden kurtulabilir ve sivilcelerinizi azaltabilirsiniz. Karbonat Maskesi sivilceler için çok kullanılan doğal bir maskedir. Kullanımı oldukça kolaydır.

Karbonat Maskesi Yapılışı:

Malzemeler:

-1 çay kaşığı karbonat

-2 çay kaşığı su

-1 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı:

1 çay kaşığı karbonatı ve 1 çay kaşığı limon suyunu 2 çay kaşığı suyun içine koyarak karıştırın ve yüzünüze sürün. Maskeyi 10 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü bol su ile durulayın. Özellikle yağlı ciltler için limonun kurutucu etkisi fazla olduğu için kullanmayı ihmal etmeyin.

Videolu Anlatım:

Bu ve buna benzer birçok denenmiş yöntemi alt taraftaki cilt bakım kategorisinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca şifalı bitkiler kategorisinden hangi bitkilerin cilde iyi geldiği hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir