BUĞDAY YAĞI VE ETKİLERİ SAÇA YARARLARI

BUĞDAY YAĞI VE ETKİLERİ SAÇA YARARLARI

BUĞDAY YAĞI VE ETKİLERİ SAÇA YARARLARI

Buğday tohumu yağı E vitaminin enbugday-yaginin-saca-faydalari zengin doğal kaynaklardan biridir . Buna ek olarak, yağ bileşimi esansiyel yağ asitleri de dahil olmak üzere, poli-ve tekli doymamış yağ çoğunlukla Omega-3, toplam yağ Omega-6 (% 55 ) içerir. Son verilere göre Linoleik asit cilt ve saç durumu üzerinde özellikle iyi etkisi vardır. Işbirliği içinde tüm sayılan faktörler  buğday tohumu yağı içinde kullanılarak mükemmel sonuçlar sağlar.

 

BUĞDAY YAĞININ SAÇA FAYDALARI

Esansiyel yağ asitleri, vücut hücrelerinin normal büyüme ve gelişmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Böylece, saç büyüme ve cilt gençleştirme teşvik yardımcı olur.

Buna ek olarak, buğday tohumu yağı E vitamini kılcal damarların büyümesini uyararak tüylere yardımcı olur. Daha iyi kan dolaşımını sağlar. Bu nedenle, saç köklerini daha fazla sağlamlaştırır.

B1,B3, B6 vitamin komplekslerini de içererek yağ yutulmasına gerek olmayacak şekilde, B vitaminleri kolayca deri yoluyla emilir. Bunlar kafa derisi dolaşımını artırmak için yardımcı olabilir; saç böylelikle kalınlaşır. B vitaminleri hücre ve doku oluşumu, özellikle de kan ve sinir hücreleri için vücut tarafından ihtiyaç vardır.Saç hücrelerine L-sistin de önemli rol oynar.

 bugdayyagi-sac-bakimiBuğday yağı ile evde saç için bakım kürü / 1:

Malzemeler:

1 çorba kaşığı bugday yağı

1 çorba kaşığı zeytin yağı

1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı

1 çorba kaşığı badem yağı

 

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın az miktarda ısıtın.Daha sonra tüm saça uygulayarak 30 dkbekletin.Yıkayarakdurulayın.haftada bir kez uygulayın.

 

Bugday yağı içerisinde bulunan amino asitler besleyici yağlar ve vitaminler sayesinde dolaşımı destekler ve hücre yeniler , bu sayede yeniden saç çıkmasına özellikle yardımcı olur. Düzenli kullanımında saç kırıklarını da önler parlatır ve canlandırır.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir