Buhar Banyosunun Cilde, Vücuda Faydaları

Buhar Banyosunun Cilde, Vücuda Faydaları

Banyo ile vücudunuzu bütün kirlerden arındırabilir, aynı zamanda buhar banyosu ile cildi besleyerek daha iyi koruyabilirsiniz. Buhar banyosu vücudumuzdaki kan dolaşımını dengeleyebilir ve ciltteki kapalı gözenekleri açabilmektedir. Buhar banyosundan sonra yüzünüzdeki gözenekleri temizlemek için nemlendirici ya da maske kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Yüz buharının nasıl yapılması gerektiğini gösteren görselimiz

Yüz Buharı nasıl yapılır?

İlk önce yüzünüzün temiz olmasına dikkat edin. Cildinizde herhangi bir makyaj kalıntısı ya da kir olmaması için yüzünüzü bol su ile yıkayın. Yüzünüzün temiz olduğundan emin olunuz çünkü yüz buharı sonrasında kalan makyaj kalıntıları açılan gözeneklerinizin içine girebilir bunun sonucu olarak da sivilce oluşumuna zemin hazırlayabilir. Yüz buharı için banyo yapılmasına gerek yoktur. Önce geniş bir kap içinde önceden ısıtılmış suyu dökün ve yüzünüzü buhara tutarak bekletiniz. Etkili olması için bir havluyu başınıza koyarak buharın yüzünüzde yoğunlaşmasını sağlayın. 15 dakika bir süre yüzünüzü buharda bekletin. Daha sonra nemlendirici kullanarak cildinizin bakımını yapabilirsiniz. Yüzünüzü çok fazla buharda bekletmeyin ve çokta fazla yakınlaştırmayın.

Yüz buharının daha etkili olmasını isterseniz ısıtılmış suyun içine limon ve nane de ekleyebilir ya da dilerseniz lavanta ve papatya bitkileri de tercihiniz olabilir.

Buhar Banyosu sonrası Maske Uygulanması

Yüz buharını yaptıktan sonra cildi kirlerden arındırmak için maske yapabilirsiniz. Bunda Kil maskesi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kil maskesini 10 dakika yüzünüzde bekletin ve daha sonra bol su ile yıkayın. Kil maskesinin nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz daha önceden kaleme aldığımız Kil Maskesi Nasıl Yapılır? adlı makelemizi inceleyebilirsiniz. Dilerseniz gözenekleri kapatmak için buhar banyosu sonrası tonikte kullanabilirsiniz.

 

Videolu Anlatım

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir