ÇAM TEREBENTİN ÇAM YAĞININ SAÇA FAYDALARI

cam-terebentin-etkisi-saca-kullanımı Çam terebentin yağının saça etkisi

Saçlar için son yıllarda çam terebentin çok kullanıldı çok konuşuldu, herhangi bir bilimsel araştırma olmamasına rağmen doğal ve etkili yöntemlerin başına oturdu.

Çam terebentin yağının saça faydaları nelerdir?
Çam terebentin yağı saç için mucizevi bir bitkidir.Bu konuda çam terebentin yağı maskelerde ve şampuanlarda kullanılır. Saç parlaklaşmasından saç dökülmesine, saç kepeklenmesi önlemekten saç uzatmaya, saç parlamasından, saç kalınlaşmasına ve gürleşmesine ve saçın geç yağlanmasına , saçın yağ dengesinin korunmasına kısacası saçın sağlığına geri kavuşmasına yardımcı olur.

 Çam yağının saça faydaları, Evde saç bakım kürü hazırlama / Yöntem – 1 :

En pratik ve en çok kullanılan yöntemi 200 ml şampuanın içine 25 damla kadar çam terebentin yağını karıştırın. Her kullanımdan önce homojenliği sağlamak için çalkalayın. Etkileri nelerdir;

Öncelikle saçın uzamasını hızlandırır,ayda iki santime varan ekstra uzama sağlar.

Saç dökülmelerini önlüyor, düzenli kullanımda etkisini göreceksiniz ama bir süre kullanıp bırakmamak şartıyla

Az miktarda olsa saçın renginin açılmasını sağlar.

Bir miktar badem yağı veya zeytin yağı ile karıştırarak yumuşaklığı kuvvetlendirirsiniz. Çam terebentin yağı çok kuvvetli bir yağ olmamasına rağmen tek başına kullanılmaz, kurutucu etkisi özellikle kuru saçlar için kullanılabilir.

Saçlarınızla  ağırlık çalışabilecek kıvama geleceksiniz saç köklerinden başlayarak destekleme sağlayacak koparak dökülmeleri önleyecek, kırıklara elveda diyeceksiniz.

terebentin-cam-yaginin-saca-faydalari Çam yağı ile evde saç bakımı / Yöntem – 2 :

Malzemeler:

Defne uçucu yağı
Çam terebentin yağı
Portakal yağı
Papatya yağı
Mersin yağı
Biberiye yağı

 

Defne uçucu yağı, çam terebentin esansı, portakal yağı, papatya yağı, mersin yağı, biberiye yağı eşit miktarlarda karıştırılır Bu yağların karıştırılması ve saç diplerine yedirilmelidir. 30 dk ardından yıkanırsa, hem saçların cansızlığı, ve yağını önler; hem de sirke, ve bit oluşumuna karşı etkilidir. Bu uygulamanın haftada iki sefer yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir