CANSIZ SAÇLAR İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM YOLU

CANSIZ SAÇLAR İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM YOLU

CANSIZ SAÇLAR İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM YOLU

Saçların bakımlı durması için yapılan birçok yöntem, saçların yıpranmasına da neden olabilir. Sürekli fön çektirmek, saçları maşa ile hacimli hale getirmek fazla ısı verilerek yapılan saç kurutma işlemleri saçları zamanla cansız ve güçsüz hale sokar. Cansız saçlar için bitkisel çözüm önerileri işe yarayan bakımlar arasındadır.

cansiz-saclar-icin-bitkisel-cozum-yolu

Cansız saçlar için bitkisel çözüm Yolu

Daha bakımlı saçlar demek doğru ürünlerle saçlara müdahele etmek demektir. Bitkisel çözümler saçlara haftada en fazla 2 kere uygulanarak uygulanır. Saçların daha dolgun ve canlı olması için tahin maskesi etkili bir yöntemdir. 3 çorba kaşığı tahin, 1 su bardağı su, 1 çorba kaşığı zeytinyağı karışımı şu şekilde hazırlanır. Su ılık hale getirilir. Tahin ilave ederek karıştırılır. Daha sonra zeytinyağı ilave edilir. Saçlara sürüp 1 saat beklenir. Bu bitkisel kür saçların canlılığını kazanması için uygulanır.

Cansız saçlar için bitkisel çözümler  den biride şu şekildedir. Maydanoz, ısırgan, nane yaprağı, kekik ve kişnişten bir avuç konulup karıştırılır. Kaynar suya atıp 5 dakika kaynatılır. İçerisine az miktar elma sirkesi eklenerek saçlara sürülür. 1 saat bekletilir. Bu karışım saçları daha dolgun ve sağlıklı yapar. Ayrıca Isırgan ve nane de saçı gürleştirir.

Badem, ceviz ve kuru üzüm 1 saat kaynatılıp soğumaya bırakılır. İçerisine 1 çorba kaşığı bal ilave edilir. Saçlara sürülüp 1 saat bekletilir. Sonra bitkisel şampuan ile durulanır. Bu karışım yıpranmış saçları yumuşatarak daha canlı bir görünüm sağlar. Sinemaki bitkisi cansız saçlar için bitkisel çözüm olarak kullanılan bitkilerden biridir. Sinemaki bitkisi demlenerek içerisine 1-2 damla badem yağı ilave edilir. Banyodan sonra son durulama suyu olarak baştan aşağı dökülür. Saçınız daha ilk yıkamada çok iyi sonuçlar verir. Saçları hem parlatır hem de yumuşak ve canlı görünmesini sağlar. Devamlı kullanıldığında ise saç dökülmelerinin önüne geçer. 5 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yumurta karıştırılır. Saçlara sürülerek bir bone yardımıyla saç kapatılıp 15 dakika beklenir. Haftada 2 defa yapılabilen bu formül dolgun, hacimli ve dökülmeyen saçlar ile güzel bir bakım kürüdür.

Özellikle saç bakım seti garlex saç çıkartıcı sarımsak şampuanı 4 farklı ürün içermesi ve her ürünün karaktistik özelliği ve yine formüllerinin farklı olması, ayrı içerdiği muhteviyat farklo olduğu için her bir ürünü kullanmak set şeklinde alınacak sonuç çok etkili olacaktır.

cansiz-saclar

Cansız Saçlar

cansiz-saclar-icin

Cansız Saçlar İçin

cansiz-saclar-icin-bitkisel-cozum

CANSIZ SAÇLAR İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir