Cassia Yağı Ve Faydaları

Cassia Yağı Ve Faydaları

Cassia Yağı Ve Faydaları

cassia yağı

Cassia yağının yararları, anti-ishal, anti-depresyon, anti-emetik, anti-galactogogue, antimikrobiyal, anti-romatizmal, anti-artritik, sıkıştırıcı, antiviral, gaz giderici, dolaşım, emenagogue, ateş düşürücü ilaç olarak özellikleri vardır.

Aynı zamanda diğer iki botanik isimler tarafından bilinen LaurusCassia ve tarçın aromaticum. Bu yaprak dökmeyen ağaç Çin ve Burmaya özgüdür ve yaygın olarak Çin Tarçını olarak bilinir. Kabuk aslında sadece orijinal Tarçın gibi, lezzet vermek için yiyecek ve içeceklerde kullanılır. Cassia uçucu yağı yaprakların ve dalların buhar damıtma yoluyla elde edilmesiyle oluşur. Cassia uçucu yağ baş bileşenleri benzaldehit, kavikol, sinnamik aldehit, sinamil asetat ve linalol. Çinli şifacılar Cassia yağını tıbbi kullanımlarını biliyordu. Bu yüzden ilk çinlilerin bu yağı kullandığına ve dünyadaki diğer ülkelere yayıldığına inanılmaktadır.

Ancak  tıbbi kullanımları nelerdir? aşağıda daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

Cassia Esansiyel Yağının Faydaları

İshal tedavileri: Cassia uçucu yağının sindirim sistemi üzerinde faydaları çeşitlidir ve bir anti-ishal ajanı olmak bunlardan biridir. Bu  yağbağırsakları bağlayabilir ve ishal atakları durdurmak için kullanılabilir. Bir antimikrobiyal ajan olarak, aynı zamanda, mikrobik aksiyona neden olan ishali tedavi eder. Bu mikrobiyal büyümeyi engeller ve sağlıklı bağırsak hareketleri içine gevşek dışkıyı önler ishali durdurur

Antidepresan: Bu uçucu yağ  depresyon ve kavga gibi ruhsal durumların düzenlenmesinde de etkilidir

Anti-emetik: Bu yağ, bulantı ve kusma tedavisi  ve durdurulması için kullanılabilir. Bu yağı kullanmak ferahlatıcı bir duyguya neden olur ve mide bulantısı , kusma isteğini uzaklaştırır.

Anti-galactogogue: Bu yağ, süt salgılanmasını azaltır ve bu nedenle emzikli anneler için tavsiye edilmez.

Anti-Romatizmal ve Anti-artrit: Bir dolaşım  bir uyarıcı maddedir, Cassia uçucu yağ kan dolaşımını artırır ve  romatizmal rahatlama bölgeyi ısıtarak sağlar.

Antimikrobiyal: Cassia uçucu yağ mikrobiyal büyümeyi engeller ve mikrobik enfeksiyonlara karşı korur. Bu özellik, üretra, kolon, böbrek, idrar yolları ve vücudun diğer bölgelerinde mikrobiyalenfeksiyonların tedavisi için yararlıdır.

Büzücü: Cassia uçucu yağı büzücü özelliği de içerisin de barındırır. Bu, diş etleri ve saç köklerini güçlendirir kasları sıkılaştırır ve cildi kaldırır. Ayrıca kan damarlarını kasarak kanı durdurur.

Dolaşım: Cassia uçucu yağı kan dolaşımını artırır ve böylece tüm vücut bölgelerine besin ve oksijenin düzgün dağılımını kolaylaştırır.Bu özellik ayrıca romatizma ve artritle de mücadelede de faydalıdır.

Antiviral: Bu yağ, aynı zamanda, viralenfeksiyonlarakarşı etkilidir ve öksürük ve soğuk algınlığı, grip ve diğer viral hastalıklara karşı koruma sağlar.

Kadın hastalıkları:  Cassia Uçucu Yağ adet kramplarını rahatlatır ve tıkalı menstruasyon yollarını açar. Bu, aynı zamanda baş ağrısı, mide bulantısı, ve genellikle regl ile ilişkili uyuşukluk gibi belirtilerde de rahatlama sağlar.

Mutlaka bu yağı kullanmadan önce doktorunuza başvurun ve uzun süreli kullanmayın. Bu yağa karşı duyarlılığınızın olup olmadığını anlamak için bileğinizin iç kısmına yama testi yapabilirsiniz.

 

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir