CEVİZYAĞI CEVİZ YAĞININ SAÇA FAYDALARI

CEVİZYAĞI CEVİZ YAĞININ SAÇA FAYDALARI

CEVİZYAĞI CEVİZ YAĞININ SAÇA FAYDALARI

CEVİZ YAĞI

Ceviz yağı, tipik olarak soğuk preslenmiş ve soluk sarı bir görünüme sahiptir. Normalde hafif bir tat ve kokusuzdur. Saç yağları çeşitli türler de olduğu gibi, saçlar için ceviz yağı çok sayıda faydası vardır.

ceviz-yagi-sac-maskesi-beyazCEVİZ YAĞININ SAÇA FAYDALARI

Örneğin,  saç derisini temizleyici  saç nemlendirici, saç uzamasını  teşvik ederken saç kaybını önler ve saçların daha güçlü ve sağlıklı tutulmasını sağlar.

Ceviz yağı saç renginin daha canlı ve parlak görünmesi için bir yardımcıdır.

Ceviz yağı aşırı kir, ter ve ölü deri hücrelerini saç derisinden temizler .

Ceviz yağı kafa derisini etkiler ve antifungal özelliği sayesinde saç kaybına neden olan çeşitli enfeksiyonlarla mücadele eder .

Omega 3 ve 6 yüksek konsantrasyonu da saç köklerinin güçlendirerek saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Saç derisini temizler saç  tellerini güçlü kılar ve büyümeyi hızlandırır.

Ceviz kabuğu da öncelerde doğal doğal saç boyası olarak kullanılmaktadır. Ceviz yağının saça faydaları arasından biri de beyazlaşan saçlara karşı etkisidir. Kişinin doğal saç tonunu eşitler yaşlanmayla oluşan renk kayıplarını önlemeye yardımcı olur. Aslında, ceviz yağında bulunan bazı proteinler renk canlılaştırılması ve daha canlı görünmesini sağlamak için en etkili yönetmelerden biridir.

Avrupa’da ceviz yağı Elizabeth dönemi olarak adlandırılır o dönemde birçok kadın saç uzaması saçtaki renk kayıplarını önlemek için ceviz yağını kullanmıştır.

Genellikle, en çok olumlu sonuçlar en az haftada iki kez saç bakımında ceviz yağı kullanılması tavsiye edilir. Bu yağ tek başına kullanılabildiği gibi diğer taşıyıcı yağlar ile karıştırılarak da kullanılabilir.

 

ceviz-yaginin-saca-faydalariSaç için ceviz yağı nasıl uygulanır

Ceviz yağı, genellikle saç üzerinde lokal olarak tatbik edilir. Eğer ceviz yağını yediğinizde aynı zamanda hem vücut sağlığı için hem de saç sağlığına katkıda bulunursunuz.

 

 Ceviz yağının saça uygulanaması, cevizyağı saçta nasıl kullanılır?

Ceviz yağının haftada iki kez uygulanması tavsiye edilir. Sadece kafa derisine 10 dakika masaj yapın daha sonra tüm saça uygulayın ve 20 dakika bekletin, bir şampuan ile durulayın.

 

Zeytin yağı, tatlı badem yağı veya uçucu yağlar gibi saç için faydalı diğer yağlar, ceviz yağı ile karıştırılarak saça uygulanır. 1 saat bekletilir.  Ancak ceviz, fındık gibi, maddelere alerjisi olanlar olumsuz bir reaksiyonla karşılaşmamak için ilk önce bir alerji testi almak daha iyidir.

 

ceviz-yagi-sacCeviz yağı saç maskesi

 

Malzemeler:

  • 2 yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı ceviz yağı
  • 3 damla biberiye yağı

 

Yumurta sarısı ile ceviz yağı karıştırın, biberiye yağı ekleyin ve saçınıza ve saç derisine uygulayın. Sıcak bir havlu alın ve başınızı sarın. Bir saat bekletin ve sonra durulayın. Haftada iki kez bu maskeyi yapın.

 

Saçlarınızın yumuşak nem kaybı yaşanmamış bakımlı görünmesini istiyorsanız olası bu sorunlar yaşanmadan düzenli olarak yağ bakımlarınızı yapmalısınız. Böylelikle ileride çözümleyemeyeceğiniz sorunlarla karşılaşmamış olursunuz.

 

Kullanıcağınız yağlar organik içerikli olmalıdır. Çözücü içermemelidir. Saça yağları uygularken yağların ılık olması gereklidir. Her maske en az yarım saat saçta bekletilmeli stresden uzak durulmalıdır.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir