Çikolata Maskesi ile Cilt Bakımı ve Onarımı Nasıl Yapılır?

Çikolata Maskesi ile Cilt Bakımı ve Onarımı Nasıl Yapılır?

Doğal cilt bakımı ve yüz maskeleri malzemelerinin kullanımı her geçen gün artmaktadır. Kozmetik ürünlerin içerdiği kimyasal maddeler cilt sağlığını bozmakta ve bu maddeler artık güvenilerek kullanılmamaktadır. Doğal bitkisel ürünler her zaman daha sağlıklı bir cilt için ilk tercihiniz olmalıdır. Her cilt tipi için doğal maske elde edilmesi artık çok kolay. Evde hazırlanan özel karışım maskeler cildi besleyerek daha doğal bir görünüm kazandırmaktadır.

Çikolata özellikle de bayanların vazgeçemediği, kilo almalarına neden olsa bile elinden bırakamadığı harika bir lezzettir. Çikolata içerdiği magnezyum, fosfat, E vitamini ve potasyum gibi antioksidanlar bulundurur. Kakao da aynı şekilde cildi besleyici özelliği bulunmaktadır. Evde hazırlayacağınız Kakao yağı maskesiyle cildinizi yumuşatarak, ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz.

Kakao Yağı

Nemlendirici özelliği bulunan Kakao yağı cildi yumuşatır ve kırışıklıkları düzeltir. İçerdiği zengin antioksidanlar ile cilt bakımında önemli bir protein kaynağıdır.

Hazırlanışı: Bir yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı süt kreması ve yarım su bardağı kakao kullanılarak hazırlanılır. Ancak dilerseniz içerisine badem yağı ve zeytinyağı da ilave edebilirsiniz. Hazırladığınız bu malzemeleri bir kaba koyun ve güzelce karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüzünüze, kollarınıza, bacaklarınıza ya da dilerseniz bütün vücudunuza sürebilirsiniz. Vücudunuza sürmüş olduğunuz karışımı 15 dakika kadar beklettikten sonra bol su yıkayın. Yıkadıktan sonra cildinizde yumuşak bir doku hissedeceksiniz. Belli günlerde çikolata maskesini cildinize uyguladığınız cildinizi besler ve gerekli bakımı sağlarsınız.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir