CİLDE PARLAKLIK VEREN MASKELER

Maskeler

CİLDE PARLAKLIK VEREN MASKELER

Parlak bir cilt, hemen her kadının en büyük isteklerinden biridir. Genetik faktörler de bu konuda son derece etkili olsa da, birtakım yöntemler ile cildin parlak bir görünüme kavuşması sağlanabilmektedir. Parlak cilt, kişinin daha genç ve sağlıklı görünmesinde de oldukça önemli bir konuma sahiptir. Piyasada çok sayıda kozmetik markası tarafından, cildin parlak bir görünüm almasını sağlayan çeşitli ürünler üretilmektedir. Fakat bu kozmetik ürünleri, geçici bir çözümdür. Daha kalıcı ve doğal yollar ile cildin yeniden parlak bir görünüme sahip olması sağlanabilmektedir. Bu kapsamda cilde parlaklık veren maskeler, oldukça fazla sayıda kadın tarafından büyük bir ilgi görmeye de devam etmektedir.

cilde-parlaklık-veren-maskeler

Cildinin her zaman parlak görünmesini isteyen kadınlar, kozmetik markaları tarafından üretilen ürünler yerine doğanın kendilerine sunduklarını kullanmayı tercih etmeye başlamışlardır. Sağlıklı bir cilt görünümü için doğal maskelerin kullanılmasının yanı sıra kişilerin hayat kaliteleri de son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Cilde parlaklık veren maskeler, kişiler tarafından oldukça sık bir şekilde kullanılmakta ve kullanan kişiler tarafından da son derece beğenilmektedir.

Cildin Parlaklığını Arttıran Maske Çeşitleri

Her geçen doğal ürünlere olan ilgi daha da artmakta olup, özellikle de kadınlar tarafından oldukça büyük bir keyif ile kullanılmaktadır. Bu kapsamda ise, cildin parlaklığını arttıran maske çeşitleri, oldukça fazla sayıda kadın tarafından kullanılmaya devam etmektedir. Bu maske çeşitleri ise şöyledir:

cilde-parlaklık-veren-salatalık-maskesi

  • Bir bilendir içerisine bir su bardağı yoğurt ve kabukları soyulmamış orta büyüklükte bir salatalık ince dilimler halinde doğranarak eklenir. Cilt tipine göre yağlı ise yağsız yoğurt, kuru cilt için ise yağlı yoğurt kullanılması çok daha etkili olmaktadır. Elde edilen maske, cilt üzerine eşit miktarda sürülür ve 20 dakika bekledikten sonra da cilt ılık su ile yıkanır.
  • Papaya, cilde parlaklık veren maskeler arasında en etkili olanlar arasında yer almaktadır. Bir orta boy papaya çatal yardımı ile ezilir ve üzerine iki tatlı kaşığı bal eklenir. Homojen bir kıvam elde edilene kadar karıştırılan bu karışım, nazik hareketler ile cilde sürülür. 15-20 dakika bekledikten sonra nemli bir havlu ile maske nazikçe temizlenir. Ardından ılık su ile yıkadıktan sonra cilt güzelce nemlendirilir.

cilde-parlaklık-veren-papaya-maskesi

  • Derin bir kap içerisine bir yumurtanın sarısı kırılır ve üzerine birer yemek kaşığı bal ile zeytinyağı eklenir. Bütün malzemeler karıştırıldıktan sonra kıvam alabilmesi için pişmemiş yulaf da göz kararı eklenir. Yavaş hareketler ile bütün cilde sürülen bu karışım, 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulanır.
  • Kış aylarında taze portakal ile de cilde parlaklık veren maskeler hazırlamak mümkündür. Bir portakalın suyu sıkılır ve içerisinden 3 yemek kaşığı alınarak bir kaba koyulur. Portakal suyunun üzerine 4 tatlı kaşığı bal eklenir ve bütün karışım güzel bir şekilde karıştırılır. Eğer cilt yapısı çok kuru ise, bu karışıma bir çay kaşığı badem ya da zeytinyağı da eklenebilir. Elde edilen bu maske, cilde eşit miktarda uygulandıktan sonra 20 dakika beklenir ve ardından yıkanır.

cilde-parlaklık-veren-bezelye-maskesi

  • 2 su bardağı taze olarak ayıklanmış bezelye, hiçbir topaklanma kalmayacak şekilde ezilir. Üzerine bir miktar üzüm pekmezi ile birlikte bir yumurtanın akı ve 3 çorba kaşığı zeytinyağı da eklenir. Bütün malzemeler karıştırıldıktan sonra ise üzerine karışım kıvam alana kadar un eklenir. Cilt üzerine eşit miktarda olacak şekilde uygulanan bu karışım, ciltte yarım saat bekletilir. Daha sonra ise ılık su ile yıkadıktan sonra güzel bir şekilde nemlendirilir.