Cilt bakım sırları

Cilt bakım sırları

Cilt bakım sırları

cilt-bakiminin-sirlariAslında cilt bakım sırları çok basit bir ritüeldir. Sigara, yeterli alınmayan uyku, güneş kremi kullanmama gibi onlarca nedenden dolayı cildiniz normalinden daha fazla yaşlı gözükebilir. Cildinizin sağlığı için cildinizi hem içeriden hem dışarıdan doğal yollarla beslemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Cildiniz gün için de çeşitli olumsuz faktörler yüzünden hasar görür ve bu yüzden cansız mat bir görünüm alabilir. Öncelikli cilt bakım sırları şekerli gıdalardan özellikle hazır gıdalardan uzak durmanız gerekliliğidir. Hazır gıdalar içerilerin de ki onlarca kimyasal madde yüzünden cildiniz yıpranır. Vücudunuza aldığınız yararlı vitamin mineral protein gibi birçok maddenin emilmesini engeller faydalarını azaltırlar.

Cilt Bakım sırları

cilt-bakim-sirlari

Cilt bakım sırları

Hazır gıdalar sizin için kısaca zehirdir. Hazır gıda tüketen kişiler de sivilce oluşumu en yaygın görülen şeylerden biridir. İçerilerinde ki yüksek oranda ki tuz ve donmuş yağlar cildinizin alt tabakasında birikerek sivilce oluşmasına cildin çabuk ve fazla yağlanmasına neden olur. Aşırı yağlanan cilt yeterli temizlenmediği takdir de sivilce oluşumuna oldukça açıktır. Aynı zaman da cildinizin daha mat ve cansız gözükmesine neden olur. Cildinizi etkileyen olumsuz faktörlerden biri de sigaradır. Hiç dikkat ettiniz mi sigara içen kişilerin derilerin de kararma oluşur derileri daha kararmış durur bu durum bronzlaşma gibi kesinlikle değildir. Bronzlaşma kahverengileşmedir. Sigara içerisinde ki onlarca kimyasal maddeler zehirler direk kana karışır cilt kanla beslendiği için direk olarak bu durumdan etkilenir. Sigara içerek sağlıklı bir cilde kavuşmayı beklemeniz imkansızdır.  Cilt bakım sırlarına kavuşmak istiyorsanız öncelikle sigarayı bırakmalı daha sonrası için ise sigaranın vücudunuza verdiği zararları vücudunuzdan atmak için düzenli olarak detoks yapmalı kimyasal maddelerden cildinizi arındırmalısınız.

Cilt bakım sırları

cilt bakım sırları konusunda Herkes tarafından uykunun cilde faydası merak edilen bir konudur. Bir vücudun dirençli olması için düzenli ve kaliteli uykuyu almış olması gerekir. Vücut uyku da yenilenir. Özellikle 12 ile 3 arası tüm vücudunun yenilendiği vakittir. Bu saatler arası uyumaya dikkat edin. Düzenli uyku alındığın da ciltte ki bağ doku yenilenmesi daha hızlı olur böylelikle cilt de oluşan yaralar ya da cildin ölü derilerden arınıp yeni deri oluşturması daha hızlı olur aynı zaman da oluşan cilt yapısı daha kaliteli olur. cilt bakım sırlarına kavuşmanın yolu basit ama hayati önem taşıyan  kurallara uymaktır.Cilt bakım sırları

 

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir