Cilt bakımında zerdeçal

Bitkilerle Saç Bakımı
dogal-cilt-bakiminda-zerdecal

cilt bakımında zerdeçal

Cilt bakımında zerdeçal

İşte kusursuz bir cilt elde etmek için güzellik rutininize cilt bakımında zerdeçal eklemenin birkaç yolu vardır:

Yüz Yıkama : derin cildinizi temizlemek için düzenli yüz yıkama veya temizleyicisi içine bundan bir tutam kullanın.

Doğal cilt bakımında zerdeçal

cilt bakımında zerdeçal

Leke Tedavisi : su veya bal ile karıştırın ve leke giderici olarak akne üzerinde kalmalı, zerdeçal, anti bakteriyel ve anti-mantar özellikleri akne ve izleri üzerinde harika çalışacaktır.

malzemeler

1 kaşık su

1 kaşık bal

yarım kaşık zerdeçalı karıştırın iyice homojenize olduktan sonra sorunlu bölgeye sürün, 20 dk bekletin, daha sonra uygun yüz temizleyicinizle birlikte kullanın.

Doğal cilt bakımında zerdeçal;

Doğal derin kir veya yağlardan cildinizi temizlemek için bir temizleyici olarak kullanmak için süt ile zerdeçal bir tutam karıştırın.
Koyu Halkalar :  gözlerinizin altındaki koyu halkalardan kurtulmak için zerdeçal kullanın koyu daire  üzerine doğal cilt bakımında zerdeçal maskesi. Göz çevresi hassas bir bölgedir ,cilt bakımında zerdeçal kullanırken dikkatli olun.

Parlayan cilt : parlayan bir cilt için bir yüz maskesi yapmak için domates püresine zerdeçal danbir tutam ekleyin. 15 dakika boyunca bekletin ve durulayın.

Yaşlanma Karşıtı : Cilt bakımında zerdeçal yaşlanma ile mücadele ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünüme azaltmaya yardımcı anti-aging özellikleri içerir.
Zerdeçal vücut peelingi: Özellikle Hindistan da  yemeklerde ve güzellikte bir çok baharat çeşidi kullanılır. Özellikle ciltte peeling soyma  işlemi için ve cilt bakımında zerdeçal kullanmaktadırlar.  Evlenmeden önceki seremonileri bizimkilere benzeyen Hintliler de gelinin cildinin parlaması için  ve cilt bakımında zerdeçal kullanmışlardır. Günlerce süren bu peeling işlemi sayesinde cilt yumuşak bir bebek teni elde edilmiş olursunuz. Doğal cilt bakımında zerdeçal  üstteki ölü deri tabasını kaldırarak alttaki genç derinin çıkmasına yardımcı olup , böylelikle parlayan bir cilt elde etmiş olursunuz. Buna ek olarak düzenli peeling yaptığınız da yaşlanma etkilerinden de kaçınmış oluyorsunuz. İnce çizgilerin görünü düzenli peeling yapımıyla birlikte azalmaktadır.

Doktorunuza danışmadan hiç bir bitkisel tedaviyi tek başınıza denemeyin, eğer bir cilt sorununuz varsa kullandığınız harici bitkisel yöntem işe yaramaktan çok zarar verebilir. Bir sorunu olmayan kimseler güvenle kullanabilir, kullanmadan önce alerji testi yapmayı unutmayın. Cildinizin küçük bir bölümünde zerdeçalı suyla karıştırarak sürün eğer bir irritasyon ve kaşıntıya rastlamasanız, maskenizi yapabilirsiniz.