Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Maske Tarifi

Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Maske Tarifi

İnsanların sürekli kilo alıp vermelerinden dolayı ciltlerinde sarkmalar ve çatlaklar oluşabilmektedir. Bunu önlemenin yolu yemek alışkanlıklarını düzeltmek ve cildi besleyerek oluşabilecek sarkmaların önüne geçmektir. Düzensiz beslenme ile kilo alıp verme sonucu vücut kendisini salar. Doğal bitkisel kaynaklarla bu durumun önüne geçmek mümkün. Tek yapmanız gereken evde hazırlayacağınız bu basit karışım ile cildinize gereken bakımı yapmaktır. Doğal maske ile sıkı bir görünüme ulaşmak artık çok kolay.

Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Maske Tarifi

Cilt Sıkılaştırıcı Maskenin İçeriği:

  • Biberiye Yağı ( bir şişe)
  • Kırmızı Acı biber
  • Limon suyu (beş adet)
  • Bir şişe gliserin

Cilt Sıkılaştırıcı Maskenin  Hazırlanışı: Bir şişe gliserin ile biberiye yağını marketlerde yada aktarlarda hazır halde bulabilirsiniz. Kırmızıbiber ve limon suyu kolayca bulunabilmektedir. İlk önce kırmızı acı biberleri haşlayın daha sonra limon suyunu ekleyin. Biberiye yağı ve gliserini de ekleyerek karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu özel karışımı serin ve karanlık bir yerde üç gün kadar bekletiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Maskenin  Kullanımı: Hazırlamış olduğunuz doğal karışımı cildinize masaj yaparak uygulayınız. Her gün sarkmış olan bölgenize düzenli olarak uygulayınız. Bir saat kadar bekledikten sonra sürdüğünüz bölgeyi bol su ile yıkayın. Genel olarak karışımı cildinize sürdükten sonra spor yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü kilo alıp vermeden kaynaklanan sarkmaların en etkili yolu spor yapmaktır. Beslenmenize sürekli dikkat ederek bol bol su tüketin.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir