CİLT TİPİNE GÖRE KAPATICI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

CİLT TİPİNE GÖRE KAPATICI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

CİLT TİPİNE GÖRE KAPATICI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Cilt tipi, her kişide farklılık göstermektedir. Bu sebeple de kapatıcı seçerken kişilerin kendi cilt tiplerine uygun olanını tercih etmesi son derece önemlidir. Her ürün, kişilerde farklı etkileri gösterebilmektedir. Bir başkasının kullandığı ürün o kişiye iyi gelebilirken, başka kişiye kötü gelebilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da kişilerin öncelikle cilt tiplerini ve kusurlarını iyi bir şekilde bilmesi gerekmektedir. Cilt tipine göre kapatıcı seçerken dikkat edilmesi gerekenler, kişilerin makyajlarının çok daha kusursuz bir görünüme sahip olmasını da olumlu bir şekilde etkilemektedir.

cilt-tipine-göre-kapatıcı-seçimi

 

Sivilce problemi olan ciltler; yağlı ürünler, zaten sivilce problemi olan ciltlerde çok daha büyük problemlere sebep olabilmektedir. Bu sebeple daha kuru ve kapatıcılığı daha yoğun olan ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Aynı zamanda genellikle karma ya da yağlı cilt yapısına sahip olan bu kişilerin, parlamayı önleyici ürünler de kullanması çok daha kusursuz bir görünüm elde etmek için oldukça önemlidir.

sivilceli-ciltler-için-kapatıcı-seçimi

Donuk ve parlak olmayan cilt tipleri; bu cilt tipine sahip olan kişilerin muhakkak ciltlerini en iyi şekilde nemlendirmeleri ve parlaklık içeren ürünler kullanmaları gerekmektedir. Cilt tipinin donuk olması sebebi ile kapatıcı seçiminde daha çok parlak ürünler tercih edilmelidir. Böylelikle ruj ve allık ile makyaj tamamlanmakta ve kişiler hayal ettikleri görünüme ulaşabilmektedir.kuru-ciltler-için-kapatıcı-seçimi

Kuru cilt tipleri; cilt tipleri arasında genellikle en çok sorun yaşayan ve kapatıcı bulma konusunda problem yaşayan cilt tipidir. İçeriğinde yüksek nemlendirici bulunan kapatıcıları uygulamadan önce de kişilerin ciltlerini yoğun nemlendiriciler ile nemlendirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde uygulanan kapatıcı, cilt çizgilerine dolmakta ve bu da cildin pul pul görünmesine sebep olmaktadır. İçerisinde bitkisel yağların da olduğu birbirinden farklı kapatıcılar, kuru cilt tipine sahip olan kişiler tarafından tercih edilmelidir.

Yağlı cilt tipleri; cildin yapısı gereği yağlı ve nemli olması sebebi ile bu cilt tipine sahip olan kişilerin kapatıcı seçimleri daha çok yağsız ve mat kapatıcılardan yana olmalıdır. Aynı zamanda yine içerisinde pudra olan kapatıcılar da, yağlı görünümü ortadan kaldırırken parlama gibi sorunları da başarılı bir şekilde yok edebilmektedir.

yağlı-ciltler-için-kapatıcı-seçimi

Hassas cilt tipleri; bu cilt tipine sahip olan kişilerin içerisinde kesinlikle amonyak ve paraben olmayan kapatıcıları tercih etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde cilt üzerinde ciddi ölçüde alerjik reaksiyonlar meydana gelebilmekte ve bu durumda birbirinden farklı cilt hastalıklarını da beraberinde getirebilmektedir.

Her kadın kusursuz bir makyaja sahip olmak istese de, bu konuda kullanılan teknikler ve ürünler son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Cilt tipine uygun ürünün bulunmasının ardından, kullanılacak olan her ürünün doğru teknikler ile cilde uygulanması gerekmektedir. Böylelikle çok daha pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm elde etmek mümkün olabilmektedir. Bu görünümü elde edebilmek için birbirinden farklı ürünler kullanılsa da, kadınlar görünümlerinin doğal olmasını da istemektedir. Bunun için ise kullanılan ürünlerin cilt yapısı ile bütünleşmesi oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır.

kapatıcı-nasıl-sürülür

Piyasada oldukça fazla sayıda kozmetik markası bulunmaktadır. Bu markalar içerisinde yer alan kapatıcılar, kişiler tarafından da son derece yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Birçok kişi, sivilcelerini kapatmak için kapatıcı kullanma ihtiyacı içerisine girse de birçok kişi de gözaltı morluklarını kapatabilmek için bu ürünleri tercih etmek istemektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da, kapatıcı satın almadan önce yetkili kişiye sorunun belirtilmesi ve muhakkak cilt rengine uygun bir kapatıcı tercih etmesi gerekmektedir.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir