CİLT TİPİNE UYGUN FONDÖTEN SEÇİMİ

CİLT TİPİNE UYGUN FONDÖTEN SEÇİMİ

CİLT TİPİNE UYGUN FONDÖTEN SEÇİMİ

Eski zamanlarda kadınlar çok daha sade ve az ürün ile makyajını tamamlamaktaydı. Fakat son zamanlarda artan kozmetik markası ve kadınların talepleri doğrultusunda bu durum oldukça değişmektedir. Son zamanlarda çok daha kusursuz bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar, makyaj konusunda oldukça kapsamlı bir araştırma içerisine girmektedir. Günümüz koşullarında hemen her cilt tipine ve her isteğe yönelik olan kozmetik ürünü bulunmakta ve kişilerin hizmetine de sunulmaktadır.

fondören-tercih-ederken-nelere-dikkat-edilmeli

Hemen herkesin yüz tipi birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Cilt kusurları da bu konuda farklılıklar göstermekte ve kişiler bu kusurlarını farklı ürünler ile kapatmak istemektedir. Birçok kadın için sivilce büyük bir problem iken birçok kadın için ise yüzündeki lekeler problem olabilmektedir. Bunlar gibi problemleri kapatabilmek için ise, piyasada oldukça fazla sayıda fondöten bulunmaktadır. Hemen her marka tarafından farklı cilt tipine yönelik olan fondötenler üretilmekte ve kişilerin kullanımına da sunulmaktadır. Kadınlar için adeta bir koruma kalkanı görevini gören fondötenler, aniden ortaya çıkan ve istenmeyen sivilceleri de başarılı bir şekilde kapatabilmektedir. Cilt tipine uygun fondöten seçimi sırasında, kişilerin içerisinde bulundukları mevsimi de göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Kış aylarında daha yoğun fondötenler tercih edilebilse de, yaz aylarında nem ve sıcak gibi durumlar göz önünde bulundurulmalı ve bu sebeple de daha ince yapılı fondötenler tercih edilmelidir.

 

 fondören-nasıl-uygulanır

Fondöten Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj yapmanın temel taşı, doğru fondötenin uygulanmasıdır. Fondötenin yanlış uygulanması, yapılacak olan diğer işlemleri de ciddi ölçüde etkilemektedir. Bu sebepten dolayı da kişilerin muhakkak cilt tipi ve rengine uygun olan fondöteni tercih etmesi gerekmektedir. Fondöten uygularken dikkat edilmesi gerekenler, kadınların makyajlarının bütünleyicisi görevini de üstlenmektedir. Dikkat edilmesi gerekenler ise şöyledir;

Fondöten-Nasıl-Sürülür

  1. Öncelikle cilt rengine uygun olan fondöten tercih edilmesi gerekmektedir. Cilt renginden çok daha koyu bir fondötenin uygulanması, hem doğallıktan son derece uzak bir görünüme sebep olurken hem de kişilerin boyun ve yüzlerinde ten rengi farklılıklarını ortaya çıkarmaktadır. Bu da sahip olunması istenilen makyaj görüntüsünden bir hayli uzak olmaktadır.
  2. Cilt renginden çok daha açık bir tonda fondötenin kullanılması da birbirinden kötü görünümlerin meydana gelmesine sebep olmaktadır. Daha açık bir renkteki fondötenin kullanılması, ciltteki sorunları kapatmaz iken aksine kusurları daha çok ön plana çıkarmaktadır. Bu da kişilerin arzu etmeyeceği bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.
  3. Cilt rengine uygun olan fondötenin seçilmesinin yanı sıra aynı zamanda cilt tipine uyun olan fondötenin de seçilmesi gerekmektedir. Yağlı olan cilt tiplerinin daha çok pudralı ve mat görünüme sahip olan fondötenleri tercih etmeleri gerekmektedir. Böylelikle çok daha doğal ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek mümkün olabilmektedir. Aynı zamanda kuru cilt tipleri de içerisinde yağ ve nemlendirici içeren fondötenleri tercih etmelidir.

fondöten sürülürken-dikkat-edilmesi-gerekenler

 

Fondöten seçiminden sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise, fondötenin hangi yöntem ile uygulanacağıdır. Bu konuda piyasada çok sayıda fırça ve sünger de bulunmaktadır. Kişiler, hangi yöntem ile çok daha kolay ve doğru bir şekilde uygulayabiliyorsa o yöntemi tercih etmelidir. Fakat bu konuda da kişilerin kullandığı fırça ya da makyaj süngerini düzenli olarak temizlemesi de gerekmektedir.

 

Her geçen gün çok daha fazla sayıda marka, birbirinden farklı özelliklere sahip olan fondötenleri üretmeye devam etmektedir. Böylelikle kişiler kendilerine en uygun olan fondötene çok daha kolay bir şekilde ulaşabilme imkânına da sahip olabilmektedir. Tercih edilen doğru ve kaliteli ürünlerin, uygun makyaj teknikleri ile uygulanması halinde kadınlar hayal ettikleri görünüme ulaşabilmekte ve bu durumdan da son derece büyük bir memnuniyet ve keyif de duymaktadır.

 

 

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir