CİLTTEN SAÇ BOYASI ÇIKARMA 8 YÖNTEM

CİLTTEN SAÇ BOYASI ÇIKARMA 8 YÖNTEM

CİLTTEN SAÇ BOYASI ÇIKARMAK İÇİN 8 YÖNTEM

CİLTTEN SAÇ BOYASI ÇIKARMA

Yöntem : Diş macunu ile saç boyasını deriden çıkarma

1.Boya leke üzerini diş macunu siliniz. cildinize boya üzerine diş macununu  uygulamak için parmağınızı veya temiz bir pamuk kullanın. Eşit lekeli bölgeyi kaplayacak şekilde diş macunu yayın.

 • Lekenin üzerini hamurdan ince bir kat oluşturmak için gerekli olarak sadece kadar diş macunu kullanın.
 • Diş macunu  ellerde , yüz etrafında boya kaplamalarında kullanılabilir.
 • Diş macunu hafif aşındırıcıdır ve boya ile boyanan ölü cilt hücrelerini kazıyarak  sonuca ulaşırsanız. Cilt hücreleri çıkarıldıktan sonra, yeni, temiz, deri elde edebilirsiniz.
 • Herhangi bir diş macunu çalışır, ancak daha büyük granüller  içinde kabartma tozu ile  diğerlerinden daha iyi çalışabilir.

2.Yavaşça 30 ila 60 saniye boyunca leke haline diş macunu sürün. dairesel hareketlerle  masaj, yavaşça bir dakika ciltteki boyalı alanı üzerinde diş macununu ovmak için bir pamuk veya pamuktan makyaj çıkarıcı ped kullanın.

 • Ayrıca boyanın içine diş macunu masajı yapmak için parmak uçlarınızı kullanabileceğinizi unutmayın.

3. Ilık su ile durulayın diş macunu hiçbir iz kalmayıncaya kadar diş macunu ile bölgeyi ovun sonra, yavaşça ılık su ile durulayın.

 • Ellerinizle veya temiz bir bez kullanarak bunu yıkarken diş macunu dökülebilir.

4.Gerekirse tekrarlayın. boya soluklaştı ama tamamen geçmediyse, gerisini kaldırmak için ek diş macunu kullanmayı deneyebilirsiniz.

 • Diş macunu etkisiz   ise,  saç boyası çıkarılması başka bir yöntem deneyin.

Yöntem : Vazelin ile boyayı saçtan çartmak

1.Leke Üzerine vazelin ovmak cildinize  vazelin küçük bir miktar sürün ve bir dairesel hareketlerle boya leke içine masaj yapın. Eğer lekenin eskimeye başladığını fark edene kadar ovuşturarak devam edin.

 • Vazelin yüzünüze ve ellerinize kullanmak için güvenlidir, ancak yine  gözü korumaya özen gösterin.

lekenin üzerine vazelini ovmak için parmaklarınızı kullanabilirsiniz, ancak boya ile doğrudan temas içine girmek yerine pamuk kullanabilirsiniz.

 

2. Temiz bir bez ile silin boya vazelini boyamaya başladıktan sonra, cildinizden vazelini silmek için ıslak, temiz bir bez kullanın.

 • Leke kalkmış ise burada durun.
 • Leke  hafifletilmiş ise  kalan adımlara devam kalır.

3.Lekenin üzerine vazelin sürün ve bekletin. cildin boyalı alanı üzerinde vazelin ince bir kat uygulamak için bir pamuk pedi veya parmaklarınızı kullanın. Vazelini gecede leke üzerinde bekletin.

 • Eğer boya gecenin ortasına çarşaf üzerine kapalı sürtünme konusunda endişeleriniz varsa, nefes pamuk bandaj ile alanı kapsayacak. Leke ellerini ise vazelin oturur Alternatif olarak, ayrıca tek kullanımlık eldivenler ile kapsayabilir.

4.Sabah silin. Kalan vazelini silin ve ılık su ile yıkayın. Yetersiz gelirse yüz yıkama jeli ile cildinizi temizleyin

boya  bundan sonra devam ederse, başka bir boya kaldırma yöntemi deneyin, diğer kaldırma yöntemleri başka makelelerimizde mevcuttur, onları da deneyebilir ya da en uygununu seçebilirsiniz.

 

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir