Civanperçemi Esansiyel Yağı Faydaları

Şifalı Bitkiler

Civanperçemi Esansiyel Yağı Faydaları

Civanperçemi esansiyel yağı sağlık için yararları

bir büzücü, anti-spazmodik, antiseptik, anti-romatizmal, anti-inflamatuar, gaz giderici, terletici, sindirim, balgam söktürücü, kan durdurucu, tansiyon, mide ve tonik madde gibi özellikler .

Achillea Millefolium , Civanperçemi uçucu yağının botanikte bilindiği gibi, Avrupa çapında da bilinen çok yıllık bir bitkidir.  Onun suyu bazen sağlık faydalarını artırmak için alkollü içecekler ile karıştırılır.

Civanperçemi uçucu yağ kurutulmuş bitkinin buharla damıtılması yolu ile ekstraksiyon işlemine tabi tutulmaktadır. Onun ana bileşenleri alfa pinen, Borneol Asetat, borneol, pinen Beta, kamfen, sineol, kafur, kamazulen, Gama terpinene, Isoartemisia Ketonunuzu, limonen, sabinen ve Tricyclene vardır. .

Civanperçemi Esansiyel Yağı Sağlığa Faydaları

Civanperçemi uçucu yağının çok yönlü ve biraz beklenmedik sağlık yararları hakkında daha fazla keşif yapalım.

Anti-enflamatuar: Civanperçemi Uçucu Yağı doğada anti inflamatuar özelliklere sahiptir.  Her türlü iltihabı işleyebilir.Soğuk algınlığı, sindirim sisteminden kaynaklanan veya solunum yolları olsun başka herhangi bir sebeple ateş, enfeksiyon  ve tüm iltihapları yatıştırır.

Anti-Romatizmal: dolaşımı için iyidir, romatizmalı hastalar için iyidir. Bu dolaşımı artırır , böylecetedaviyle romatizma ile artrite yardımcı eklemlerde ve kaslarda ürik asit birikmesini önler. Buna ek, bu yağın terletici özelliği terleme yoluyla vücuttan bu toksinlerin temizlenmesine yardımcı olur.

Antiseptik: piyasada Ortak antiseptik kremler ve losyonlarda bu yağ bulunur. Bu yaranın üzerine koruyucu bir kaplama oluşturur ve kan trombositlerini aktive eder ve böylece mikropların girmesini kontrol eder, etkilenen o yerdeki lökositlerdir. Ayrıca, yağın kendisi de etkili bir şekilde öldürür ve  bakteri ve mantarlarda öldürücü özelliklere sahiptir.

Anti-Spasmodic:  Vücutta spazm, veya olağanüstü daralma, en ciddi ve hatta öldürücü bazı hastalıklara yol açabilir. Zamanla solunum sistemi, şiddetli  kesintisiz öksürüğe ve bu sinir sistemi ile ilgili, konvülsiyonlara neden olabilir. Bağırsaklarda spazm durumunda, akut karın ağrısına neden olabilirve  kaslarda ağrılı kramplara sebep olabilir. Bundan kurtulmak için tek yol dinlenmektir. Kaslar, sinirler, bağırsaklar ve solunum yollarında rahatlatıcı, anti-spazmodik etkiye sahip olduğu bu gibi durumlarda, Civanperçemi uçucu yağ, yardımcı olabilir.

Kanamayı durdurucu:Bir büzücünün gerçek işlevi kasları, dokularda ve hatta kan damarlarında, kasılmayı geri getirmektir. Bu etki bizim için yararını kanıtlıyor. Kafa derisi ve saç köklerinin durumunda, saçları güçlendirir ve saç kaybını ortadan kaldırır.Ayrıca, Civanperçemi uçucu yağ tüylü deri ve yaşlanma sonucu yıpranan cilde yeni bir görünüm verir kaslar sayesinde dinçleşir. Ve hepsi bu kadar da değil! Ayrıca kan damarlarının kasılmasını  sağlayarakkanamayı azaltabilir. Civanperçemi Uçucu Yağı sıkılaştırıcı özelliklere sahiptir.

Terletici: Bu yağ, terlemeyi arttırır ve vücuttan toksinlerin, ilave tuz ve suyun çıkarılmasına yardımcı olur. Bu aynı zamanda vücudun soğuması sağlar ve idrar, kilo kaybetmeye yönelik de çalışır.

Mutlaka kullanmadan önce doktorunuza başvurun ve yan etki halinde kullanımı kesin.