Çok Çabuk Saç Uzatmaya Yardımcı Bitkiler

Saçları Uzatmak

Çok Çabuk Saç Uzatmaya Yardımcı Bitkiler

Saç Uzatma Bitkiler

 

 Lavanta

Lavanta saç büyümesini hızlandırmaya yardımcı ayrıca kelliği azaltıcı olarak bilinen bitkilerden biridir. Lavanta bitkisi cilt tahrişi ve kafa derisi üzerinde kienfeksiyonları yatıştırır iyileştirmeye yardımcı olur. Kepek , kuru ve pul pul deri dökümü gibi hastalıkların tedavisinde de çok etkilidir. Ayrıca antibakteriyel özelliklere sahip olduğu çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir.

 •   Lavanta yağı düzenli olarak kullanımda saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur ve ayrıca saçın yeniden çıkmasını sağlar.
 •   Kafa derisi üzerin her gün masaj yaparak haftada bir kere yağı kullanmak kişinin gerginliğini azaltacaktır. Stres, depresyon ve uykusuzluk saç dökülmesinin  başlıca nedenleridir.
 •   Kellik için etkili ve hızlı sonuçlar arıyorsanız , 4 damla biberiye yağı, 10 damla lavanta yağı, 10 damla fesleğen yağı ile 5 damla jojoba yağını karıştırın. Benmari usulü yağı ısıtın. Saç diplerinize masaj yaparak yağı uygulayın. Sıcak bir havlu ile tüm saçınızı sarın. 2 saat bekleyin . Daha sonra saç tipinize en uygun şampuanla yıkayın bol su ile durulayın.
  Malzemeler :
  Biberiye yağı
  Lavanta yağı
  Fesleğen yağı
  Jojoba yağı

GinkoBiloba

Ginkobiloba beyne giden kan akışını arttırmaya yardımcı olur ve saç köklerinin beslenmesinde ki eksiklikleri düzeltme de çok etkilidir. Birçok insan tarafından saç büyümesini hızlandırıcı yağ olarak tercih edilmektedir.

Atkuyruğu

Atkuyruğu  saçların güçlendirilmesinde yardımcı olacak çok önemli bir bitkidir. Saça gerekli gücü sağlayarak ve incelme ve kırılmasını engeller. Aynı zamanda saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Atkuyruğu piyasa da satılan bir çok saç bakım kreminin içeriğin de vardır.

Palmetto testeresi

Palmetto testeresi kellik tedavisi için yaşlanmış saçlar için kullanılır.  Saç kaybına neden olan dihidrotestosteron testosteron dönüşümünü önleyecek en iyi bilinen bitkilerden biridir. Palmetto saç incelmesinin azaltılması içi ısırgan otu ile birlikte kullanıldığında saç için mucizevi sonuçlar elde edilir.

Ginseng

Popüler Çin otu olan ginseng saç dökülmesine neden olan sağlık sorunlarına yardımcı bir bitkidir.  Ginseng kellik tedavisinde çok etkilidir ve saçın yeniden çıkmasına yardımcı olacaktır. Bu bitki saçı besler ve aynı zamanda saçın gücünü arttırır.  Bu mucizevi bitki  saç şampuanlarının içeriğinde bulunan ana maddelerden biridir.

Saçlarınızda ki problemleri ortadan kaldırmak için kullanıcağınız bitkileri dikkatli seçmelisiniz. İstediğiniz bitki yerine başka bitki almadığınızdan emin olun. Tariflerde yazan oranların dışına çıkmayın. Bildiğiniz aktarlardan alışveriş yapın. Mümkünse kapalı paketlerdeki ürünleri alın. Son kullanma tarihine dikkat edin. Bitkileri kullanmadan önce doktorunuza danışın ve kullanmadan önce alerji testi yaptırın. Kullanıcağınız ürünlerden kısa sürede mucizeler beklemeyin. Bitkileri kullanımınız dışında sağlıklı beslenin günlük vitamin ve mineralleri aldığınızdan emin olun. Stresden uzak durun. Kimyasal içerikli saç ürünlerinden yüksek ısılı saç şekillendiricilerinden kaçının. Tahta tarak tercih edin. Yastık kılıfınız da ipek kumaş tercih edin.

Bitkilerle Saç Bakımı ve diğer konuları incelemenizde yarar var

Saç Dökülmesi ve nedenleri