Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı

Çörek otunun birçok faydası ve kullanım alanı bulunmaktadır. Her derde deva olan bu bitki birçok hastalığın tedavi edilmesinde de kullanılmaktadır. Çörek otunun içerdiği doğal mineraller ve vitaminler ile insan sağlığına katkıda bulunduğu bilimsel araştırmalar sonucunda da kanıtlanmıştır. Çörek otu içerdiği yüzden fazla bileşik ile vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Tabi ki çörek otunun yaraları bununla sınırlı değildir. Özellikle cilt ve saç bakımlarında besleyici özelliğe sahiptir.

Çörek Otu Yağının Faydaları

Çörek otu dünyada en fazla Hindistan da üretilmektedir. Birçok alanda kullanılır özellikle cilt bakımı, güzellik gibi kozmetik ürünlerin içerisinde de kullanılmaktadır.

Çörek otu yağı içerdiği mineral ve vitaminlerle cildi besler ve nemlendirir.

-Ciltte oluşan ölü hücreleri yok etmeye ve oluşan yara izlerini geçirmeye yarar.

-Özellikle güneş lekeleri, doğum lekeleri, sivilce izleri gibi cilt lekelerini geçirerek, hücrelerin yenilenmesini sağlar.

-Yüzünüzde oluşan sivilceleri azaltmaya yarar. Kullanımı çok kolaydır. Sivilcelerinizden kurtulmak için; her akşam yatmadan önce hazırlamış olduğunuz çörek otu yağını cildinize masaj yaparak uygulayın. Çörek otu yağı cildi besler, nemlendirir ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Çörek otu yağının yapılışı

Çörek Otu Yağı Nasıl elde edilir?

Genellikle 1 çay kaşığı çörek otunu ve 1 çay kaşığı zeytinyağı karıştırılır. Ancak dilerseniz badem yağıda kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz karışımı biraz beklettikten sonra yüzünüze masaj yaparak sürünüz. Cildiniz tarafından emildikten sonra bol su ile yüzünüzü yıkayın.

Çörek otu yağının faydalarını ve hazırlanışını dilimiz yettiğince anlatmaya çalıştık. Daha önceden paylaşmış olduğumuz Bebek Yağı Kullanımı Saça ve Cilde Faydaları adlı makalemize de mutlaka göz atın. Cilt bakımı ile ilgili birçok altın değerindeki bilgiyi sitenin alt kısmında bulunan Cilt Bakım kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir