DOĞAL BRONZLAŞMA KÜRLERİ

Cilt Bakım

DOĞAL BRONZLAŞMA KÜRLERİ

Bronz bir ten, hemen her kadının en büyük hayallerinden birisidir. Özellikle de yaz aylarının yaklaşması ile yeniden ortaya çıkan bu istek ile birlikte, büyük çabalar ve uğraşlar da verilmeye devam etmektedir. Yaz tatilinden en büyük beklenti, bronzlaşmak olsa da, herkesin tatile gidebilme imkânı olmayabilmektedir. doğal-bronzlaşmada-dikkat-edilmesi-gerekenlerBu sebeple de doğal bronzlaşma kürleri, tatile gitmeden de bronzlaşabilmeyi oldukça başarılı bir şekilde sağlamaktadır. Çok sayıda kadın tarafından büyük bir ilgi gören bu kürler, her geçen gün çok daha popüler olmaya da devam etmektedir.

Evde Bronzlaşmak İçin Doğal Kürler

Çalışan ya da birtakım önemli sebeplerden dolayı tatile gidemeyen kişiler, evde bronzlaşmak için doğal kürler tariflerini büyük bir merak ile aramaya devam etmektedir. Kolay olarak bulunabilen malzemeler ile hazırlanan bu kürler sayesinde, tatile gitmeden de bronzlaşmak son derece basit ve kolay olabilmektedir.

  • 5 damla bergamot yağı, 15 damla zeytinyağı ve 15 damla hakiki susam yağı bir kap içerisinde karıştırılır. 30 gram bitter çikolata, bu yağ karışımı içerisine rendelenir. Bütün malzemeler yeniden karıştırılır ve bronzlaşması istenilen bölgelere sürülür. Bu uygulamadan yarım saat sonra ise güneşe çıkılması önerilmektedir.

kakao-ile-doğal-bronzluk

  • 5 damla karanfil yağı ve 5 damla üzüm çekirdeği yağı karıştırılır. Karışım içerisine 10’ar damla ceviz ve kakao yağı da eklenir ve bütün yağlar birbirine karışacak şekilde karıştırılır. Tatilde olan kişilerin çok daha bronz bir tene sahip olması için de uygulanan bu kür, denizden her çıkıldığında uygulanabilir. Tatile gitmeyen kişiler için ise, güneşe çıkmadan yarım saat öncesinde uygulanması önerilmektedir.doğal-bronzlaşmanın-püf-noktaları
  • 200 ml su kaynatılır ve içerisine henüz kararmamış olan bir çubuk tarçın atılır. 5 dakika daha kaynamasına devam ettirilen suyun içerisine, bulunabilirse doğal kan taşı da atılır. Bütün bu malzemelerin karıştırılması ile son derece etkili ve kaliteli bir bronzlaştırıcı kür elde edilmektedir. Haftada yalnızca bir kez uygulanması gereken bu doğal bronzlaştırıcı kürün uygulanmasından 1 saat sonra ılık su ile temizlenmesi de gerekmektedir.

havuç-ile-doğal-bronzlaşma

  • İki adet orta büyüklükteki havuç haşlanır ve püre kıvamına gelene kadar ezilir. İçerisine bir çay bardağı soğuk süt yavaş yavaş ilave edilir ve karıştırılır. Genellikle yüz bölgesine uygulanan bu kür, cilt üzerinde 1 saat bekletilmelidir. Bu süre içerisinde bir litre soğuk suyun içerisine dilenildiği miktarda buz parçaları da atılır. Kürün bekleme süresi sonrasında ise bu buzlu su ile cilt yıkanır. Bu kür ile birlikte özellikle de yüz bölgesi kısa süre içerisinde bronzlaşmaktadır.
  • Beyaz tenli kişilerin tatil yapmadan bronzlaşması imkânsız gibi görülmektedir. Fakat evde hazırlanabilecek olan bu bronzlaşma kürü ile beyaz tenliler de kolayca bronzlaşabilme imkânına sahip olabilmektedir. 2 dal taze nane yaprağı, 1 adet sarı limon, 1 su bardağı zeytinyağı ve 1 tutam sarı kantaron çiçeği, bu mucizevi bronzlaştırıcı kür için gerekli olan malzemelerdir. Limonun kabukları rendelenir ve içerisine diğer bütün malzemeler eklenir. Bu karışım iki hafta güneş ışığında bekletildikten sonra kullanılabilmektedir.

Bronzlaşmak İçin Doğal Bakım Yağları

doğal-bronzlaşmak-için-yağlar

  • Havuç yağı, hem cildin güneş ışınlarının zararlı etkisinden korurken hem de doğal bir bronzluk etkisi de vermektedir. Cilt rengini yenileme özelliği ile birlikte kolay bir şekilde bronzluk da sağlanabilmektedir.
  • Güneşe çıkmadan hemen önce uygulanması önerilen kayısı yağı, cildin kırışmasını engellemesinin yanı sıra A ve D vitamini içermesi ile de cildin bronzlaşma süresini de kısaltmaktadır.
  • Susam yağı, cildin güneşten korunmasının yanı sıra hızlı bir şekilde bronzlaşmayı da sağlamaktadır.
  • Kakao yağı, bronzlaşmak denildiğinde akıllara gelen ilk bakım yağı olmaktadır. Zeytinyağı gibi etkili bir bakım yağı ile karıştırılan kakao yağı, kişilerin çok daha kalıcı ve kolay bir şekilde bronzlaşmasını son derece başarılı bir şekilde sağlayan yağlar arasında yer almaktadır.