Doğal güzellik tarifleri ve güzellik

Doğal güzellik tarifleri ve güzellik

Doğal güzellik tarifleri, doğal güzellik dogal-guzellik-tarifleri

Doğal güzellik tarifleri konumunuz başlangıcını tırnak Güçlendirici Bitkisel Yağ Karışımı ile yapalım 2 tatlı kaşığı Hint yağı, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı buğday tohumu yağını karıştırın. Bu karışımı küçük bir şişenin içerisine sökün. Bu yağ karışımını her gün tırnaklarınıza sürün güzelce ovun. 3 5 dakika süre bekletin daha sonra bir pamuk yardımıyla silin.

Doğal güzellik tarifleri;

Malzemeler:

2 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı buğday tohumu yağı

2 tatlı kaşığı Hint yağı

Yumuşacık bir vücuda sahip olmak için deniz tuzu scrubı

1 fincan ders deniz tuzu,  ½ fincan bebek yağını karıştırın.  Bu malzemeleri ağzı kapalı bir kavanoza koyun. Bu oranları kavanozunuzun büyüklüğüne göre azaltıp çoğaltabilirsiniz. Bu karışımı pul pul olmuş ölü deri oluşmuş cildinizin herhangi bir bölgesine sürebilirsiniz. Uygulayacağınız bölgelere yumuşak yuvarlak hareketlerle masaj yapın. Bu uygulamayı 10 dakika devam ettirin. Daha sonra vücudunuzu normal rutininiz de yıkayabilirsiniz. Bu tarz doğal güzellik tarifleri kullanırken fazla bastırmamaya dikkat etmelisiniz. Aksi takdir de derinizin zarar görmesine neden olabilirsiniz.

doğal güzellik tarifleriDoğal Güzellik Tarifleri

Yumurtalı, Salatalık ve Avokadolu Canlandırıcı Yüz Maskesi en önemli doğal güzellik tarifleri arasındadır aslında.

Öncelikle bu maskeyi tek kullanımlık olarak hazırlamalısınız. İçerisinde ki ürünler bozulmaya elverişli malzemelerdir. ½ bardak doğranmış avokado, ½ bardak doğranmış salatalık, 1 yumurtanın akı, 2 çay kaşığı süt tozunu karıştırın. Bu karışımı pürüzsüz bir karışım oluşana kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı dairesel hareketlerle yüzünüze ve boynunuza bu maskeyi uygulayın. Ilık su ile yüzünüzü ve boynunuzu durulayın. Soğuk su ile durulayın. Bu karışımı önceden hazırlayıp buzdolabın da 30 dakika bekletilerek malzemelerin birbirleriyle iyice özleşmesi sağlanmalıdır.

1/2 bardak doğranmış salatalık
1/2 bardak doğranmış avokado
1 yumurta akı
2 çay kaşığı. Süt tozu

  • Doğal güzellik tarifleri Esmer şekerli El yumuşatıcısı

¼ bardak esmer kahverengi şeker, yarım çay bardağı bebek yağını iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı cam bir kavanoza koyun. İdeal uygulama verilen oranların katlarıyla cam bir kavanoza hazırlanılarak uzun süre uygulanmasıdır. Bu karışımı ellerinize sürün dairesel hareketlerle çok bastırmadan uygulayın. 5 dakika bekletin. Daha sonra sadece soğuk su ile cildinizi yıkayın.  başka doğal güzellik tarifleri ise şöyledir.

Malzemeler:guzellik-maskesi

¼ bardak esmer şeker

Yarım çay bardağı bebek yağı

Şeftali ve Yumurta Beyazlı Sıkılaştırıcı Spa Maskesi

Malzemeler:

  • 1 olgunşeftali – soyulmuş
    1 yumurta akı Bir olgun şeftaliyi soyun. İçerisine 1 yumurta akını ekleyin. Karışım homojen olana kadar iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı tüm suratınıza boynunuza sürün. Yarım saat bekletin. Daha sonra cildinizi bebek şampuanıyla yıkayın. Diğer doğal güzellik tarifleri ise şöyle devam etmektedir;

Doğal güzellik tarifleri Ayak Spa maskesi

Doğal güzellik tarifleri ve güzellik denilince akla şüphesi maskeler gelmektedir.
Bu maske ev de pedikür için oldukça etkilidir.

1/2 fincan Epsom tuzu

Seçtiğiniz esansiyel yağlar

Bir kabın içerisine sıcak suyu doldurun. İçerisine 1 /2 fincan epsom tozu ilave edin. Dha sonra seçtiğiniz esansiyel yağlardan 5 6 damla ilave edin. Örneğin gül ağacı, sandal ağacı, okaliptüs gibi yağlar doğal güzellik tarifleri ve güzellik formülleri olarak oldukça etkilidir. Daha sonra bu karışım da 20 dakika ayaklarınızı bekletin. Durulayıp nemlendirin. tüm bu yaptıklarınız Doğal güzellik tarifleri ve güzellik adına size çok şey katacaktır.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir