Doğal Kahverengi Saç Boyası Nasıl Hazırlanır?

Doğal Kahverengi Saç Boyası Nasıl Hazırlanır?

Geçmişten günümüze insanlar çeşitli amaçlarla bitkileri kullanıp onların renklerinden faydalanmışlardır. Diğer tüm amaçlarda olduğu gibi bitkilerin renklerinden saç boyamak için de faydalanabilir. Diğer saç boyama ürünlerine nazaran bu yöntem daha doğal ve daha az tehlikelidir. Saçların doğal yapısını bozmadan onlara kimyasal ilaçların temas etmesini önleyerek saçlarınızı koruyabilirsiniz bu yöntemimizle. Bu makalemizde doğal yöntemler ile evde kendinizin de yapabileceğiniz kahverengi saç boyası hazırlanmasını anlatacağız.

Malzemeler:

  • Kahve
  • Kahve makinası
  • Su
  • Filtre
  • Şampuan

Hazırlanışı:

Kahve makinasına bir filtre takarak içine 16 kaşık kahve ilave edin. İçerisine 8 bardak suyu da ilave ettikten sonra karışımı dinlendirmeye bırakın. Bir süre dinlendikten sonra karışım saçınıza sürülmek için hazır duruma gelecektir.

Uygulanışı: 

Kahve ile su karışımımız iyice soğuduktan biraz geniş bir kaba alın. Daha sonra bu kabı lavabonun içine koyun. Önceden şampuan ile yıkayıp duruladığınız saçınıza karışımı dökün. Dökülen karışımın tekrar kaba dökülmesini sağlayın. Daha sonra kaba dökülen kahveyi tekrar saçlarınıza dökün. Birkaç kez uyguladıktan sonra kahveyi saçlarınızda 15 dakika tutun. Daha sonra saçlarınızı yıkayıp durulayın.

Bu yöntem ile saçlarınızın daha kahverengi bir ton yakaladığını göreceksiniz. Hem doğal hem de sağlıklı olan bu yöntem saçlarınızın boya nedeni ile yıpranmasını da önleyecektir.

Sağlığınız için daima doğal yöntemlere başvurun. Diğer doğal yöntemleri ve uygulamalarını sitemizden öğrenebilirsiniz.

Videolu Anlatım

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir