DOĞAL MASKELER

DOĞAL MASKELER

DOĞAL MASKELER

Yulaf ezmesi ve Soğan Püresi Yüz Maskesi:

Aknesiz Ciltler İçin;

Yulaf ezmesi ve soğan: Hemen hemen her mutfakta bulunan bu ikilinin şaşırtıcı güçlü bir cilt tedavisi vardır. Evet, akne yaralarının sarılmasına yardımcı olabilen bir anti-enflamatuar olan soğan ise yulaf  ezmesi ile birleşerek açık tıkanmış gözenekleri kapamaya yardımcı olur. Biraz bal, soğan suyu, maden suyu birleştiren, bu akne temizleme tarifine yulaf ekleyerek yararlanın.

Doğal Maskeler:yuze-dogal-maske

Limon ve Yoğurt Beyazlatıcı Yüz Maskesi:

Akne İzleri Giderici;

Cildinizi hem beyazlatan hemde akne izlerinden kurtaran mükemmel taze bir maske tarifi limon ve yoğurt sayesinde yapılabilir. Bir çok eczanede tam anlamıyla deri için yüksek dozlarda absorbe edilen ve derinin rengini veren melanin hücreleri öldüren hidrokinon içerir, bazılarıyla cıva içererek zehirlenmelere yol açar. Limon ve  yoğurt sert tedaviler olmadan hile yapmadan yıpratmadan hücreyi öldürmeden cildi beyazlatır. Özellikle spot tedavi olarak maske kullanın veya tam etki için tüm yüze uygulayabilirsiniz. Tamamen doğal olmasından dolayı haftada 3 kez yapabilirsiniz. Bir kase yoğurda bir büyük limon suyunu sıkıp karıştırıp uygulayabilirsiniz, daha iyi tedavi için taze olarak uygulayın.

Yoğurt Yüz Maskesi:dogal-maskeler

Cilt Temizleme İçin;

Yüz peelinginin bu tarifi en doğal,  pürüzsüz, parlak ve taze cilt için yüz kan dolaşımını canlandırmak için yapılır. bira mayası, yoğurt, badem unu ve  balı birleştirir. Daha sonra dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayarak masaj yapın, bir süre cildinizde bekletirseniz sadece peeling olarak değil maske olarak da kullanıp iki işlemi birden yapmış olacaksınız. Zaten içeriğindeki bal, yoğurt nemlendirir, bira mayası besler, badem unu derinlemesine bakım yapar.

Kil ve Yumurta Maskesi:

Bir Derin Temizleyici Yüz Kaldırma için maske ;yumurta-maskesi

Bu doğal sıkılaştırıcı maske ile güneş, hava ve rüzgardan cildinizi koruyun. Her zaman mutfakta olan mısır unu ve yumurta akı ile birleştirmek için beyaz kil ve papatya yağı   kullanmalısınız. Beyaz kili aktarlardan rahatlıkla temin edebilirsiniz, papatya yağında da organik ve doğal olanını tercih edin. Bu sayede siz de kendiniz doğal maskeler yapmış olacaksınız.

Elma ve Aspirin Toniği:

Parlak Cilt İçin;

Çok baş ağrınız mı oluyor,o zaman şanslısınız mutlaka etrafınızda aspirininiz vardır,cildi yumuşatan ve düzgünleştiren bir tonik için elma sirkesiyle beraber birkaç aspirin kullanın .Bir aylık tedavi sonucunda pürüzlü cilt, genişlemiş gözenekler ve donuk cildi korumak için yeterli olur. Daha uzun süre tedavi için  cildinizi tahriş etmeden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu maskelerin hepsi doğal ürünlerden mutfaktaki malzemelerden yapılarak, ucuz, taze , katkısız, basit maskeler elde edebilirsiniz. Bunun yanında, bu sebeple kullanmadan önce mutlaka cildinizin küçük bir bölümünde maskeyi test edin, bekletin. Alerji olmadığı takdirde kullanabilirsiniz.
Tüm bu yöntemler sağlıklı ve kullanılabilir. Fakat pratik değillerdir. unutmayın ki evler kozmetik imalathanesi değildir. bu nedenle sağlığınız açısından sizler için üretilmiş doğal ve laboratuvarlar da defalarca test edilmiş etkinliği onaylanmış doğal maskeleri tercih etmeniz sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için daha iyi olacaktır.

yagli-ciltler-icin-yosun-maskesi

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir