DOĞAL SAÇ BOYASI YAPIMI

DOĞAL SAÇ BOYASI YAPIMI

DOĞAL SAÇ BOYASI YAPIMI

Her saç rengini değiştirmek isteyen bayan ya da erkek mutlaka ilk başta kolay ve daha kesin bir yöntem olan kimyasal boyaları tercih etmiştir. Kimyasal boyalar tek seferde daha kesin sonuçlar oluşturur ama bu sonuçların  çok yan etkisi oluşur. En başta onlarca kimyasal içermeleri sebebiyle saç dökülmesi, alerji saç yıpranması ve saçın yanması gibi yan etkileri vardır.

Doğal saç boyalarını tercih etmek her zaman daha güvenilir sonuçlar oluşturur ama şöyle bir sorun vardır ki tek seferde istediğiniz sonucu alamama ihtimaliniz de gözden çıkarılamayacak kadar yüksektir, bunun sebebi kimyasal boyalar gibi saçınıza fazla zarar vermeden yavaş yavaş saçı açmasıdır.

Organik diye tabir ettiğimiz boyalarda bile 20 kadar kimyasal bulunuyorsa, sizde herkes gibi saçınıza sürdüğünüz şeyin içinde ne olduğunu merak ediyorsanız. Bu tarifler çok işinize yarıyacak

Malzemeler

kına

1 su bardağı adaçayı

1 su bardağı karanfil

yeterince su içerisine adaçayı ve karanfili koyarak sıcak suda demleyin, 20 dk beklettikten sonra süzün ve kınayla karıştırarak saçınıza uygulayın, 3 saat bekledikten sonra şampuanınızla yıkayabilirsiniz.

Malzemeler

1 bardak papatya

1 su bardağı sıcak su

sıcak sudapapatyayı  15dk beklet 30 dk saçta kalsın, mümkünse  güneşte kurumasını bekleyin

Malzemeler

1 fincan siyah çay

1 fincan adaçayı

kaynamış suya at 15 dk çayları atarak demleyin, sonra saçınıza sürün.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir