DOĞAL SAÇ DÜZLEŞTİRME YÖNTEMLERİ 5 TARİF

DOĞAL SAÇ DÜZLEŞTİRME YÖNTEMLERİ 5 TARİF

DOĞAL SAÇ DÜZLEŞTİRME YÖNTEMLERİ 5 TARİF

Düz saç trendi son yıllarda yeniden çıkmıştır. Saç düzleştirme ürünlerine çok talep bulunmaktadır. Ama çoğunlukla saçı, düz ve şık yapmak için kullanılan kimyasallar, saçınızın sağlığı üzerindeki etkilerini  bir yana bırakırsınız. Bu nedenle, doğal saç düzleştirme ürünleri haline gelmiş evde bulabileceğiniz ürünlerle saç yumuşak,pürüzsüz ve düz olur.  size en yardımcı olacak birkaç doğal saç düzleştirme maddelerinebakalım :

Limon suyu ile karıştırılmış  Hindistan cevizi sütü:

süt ayıklamak için bir hindistan cevizi rendeleyin. Hindistan cevizi sütünün  kalıcı düzleştirme saç özellikleri vardır. Buna limon suyu eklerseniz, size daha iyi sonuçlar verecektir.Buzdolabında bir kaç saat için bu karışımı bekletin. Bir kaymak tabakası karışımın üstüne üretilecektir.Saçınıza o kremi uygulayın ve sıcak bir havlu ile sarın. En az bir saat boyunca bekleyin. Sonra, yumuşak bir şampuan ile saçınızı yıkayın ve tamamen kurulayın. ilave yumuşaklık ile saçlarınızı yeniden keşfedeceğiz. Aynı zamanda, sizin asi bukleler da yönetilebilir hale gelecektir.

Düzenli sıcak yağ tedavisi:

birçok kişi  saçına beslenme takviyeleri  ekleyerek, düzenli yağ tedavileri sonucu saçları düz ve şık yapmayı biliyor. Zeytinyağı ile hindistan cevizi yağını karıştırın. bir kaç gün sonra badem yağı ile zeytinyağını değiştirebilirsiniz. Kafa derisi ve saç üzerinde bu karışımı masajla uygulayın .Sıcak bir havlu ile saçlarınızı örtün. En az 45 dakika boyunca bırakın. Sonra bir şampuan ile yıkayın.

 Doğal Klima:

Yıkama sonrası saç kremi düzenli kullanımı saçı yumuşak ve esnek hale getirir

Süt spreyi

Bu  durumdasaçınızı düzleştirmek için Süt çok faydalıdır. Bir sprey şişesinde süt dökün ve tüm saçınız üzerine püskürtün. Yarım saat bekleyin ve saçınıza sütü yedirin. Ardından saçınızın yeni  görünümünü keşfetmek için bir şampuanla yıkayın

 Süt ve bal

Biraz süt alın ve bir macun yapmak için süte bal ekleyin. Daha etkili sonuç almak için, karışıma çilek veya muz püresi ekleyebilirsiniz. Saçınıza uygulayın.  Yani bir ve yarım saat bekleyin ve daha sonra yıkayın.

Yumurta ile  Zeytinyağı:

Her iki besinin de saç bakımının ayrılmaz bir parçası olduğu bilinmektedir. Ama birlikte zeytinyağı ve yumurta saçınıza harikalar yapabilir. Iki yumurta çırpın ve zeytinyağı yeterli miktarda ekleyebilirsiniz. Karıştırın ve saça uygulanır. En az bir saat bekleyin ve daha sonra yumuşak bir şampuan ile yıkayın.

DOĞAL SAÇ DÜZLEŞTİRME BİTKİSEL

Tüm bu doğal ürünler etrafınızda kolayca kullanılabilir. Ama sabırlı olmak zorundasınız. Bunlar kuaför salonlarında yapılan saç düzleştirmeler gib çalışmaz. Haftada en az iki kez bu yöntemleri uygulamalısınız. Ancak birkaç ay içinde saçınızdaki belirgin farkı görürsünüz. Sadece bu yönüyle değil, salonlarda yapılan bakımlarda kullanılan ürünlerde birçok kimyasal bulunmaktadır, burada ise hiç bir şey yararsız değildir, saçlarınızı düzleştirmenin yanında içerilerindeki değerli maddelerle saçın hızlı uzamasına yardımcı olurlar.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir