Evde Doğal Yollarla Şampuanlar Üretin

Şampuanlar saç bakımı için oldukça önemli bir yere sahiptir, kimi zaman saçların dolgun durmasın ya da kimi zaman yumuşak doku bırakmasında etkilidir. Ama şampuanların içinde bulunan kimyasal maddelerde saçların kırılmasına ya da dökülmesine neden olmaktadır. Bu yazımızda da doğal şampuanlar tarifi vereceğiz. Bunun dışında bir diğer doğal yöntem ise Garlex ürünleridir. Garlex içinde bulunan maddeleriyle doğal ve saçlarında olumsuz etkileyecek bir yan etkide bulunmaz.

Doğal şampuan tarifleri: 

Portakal ve sabun şampuanı: Yarım litre sabun infüzyonu, iki yemek kaşığı portakal suyu ve iki yumurta sarısına eğer ihtiyaç duyacaksınız yumurta sarılarını çırpın ve diğer iki malzemeyi ekleyin. Karışımı buzdolabında bir kavanozda saklayın. Bunu normalde saçlarınızı yıkarken kullanın. Bu onlara ipeksi bir görünüm katacaktır.

Sandal ağacı şampuanı: 25 gram kuru papatya çiçeği, 25 gram doğranmış saponaria (çöğen ya da tespih ağacı veya tespih çalısı olarak da bilinir) kökü, 250 ml sıcak su ve 2 damla organik sandal ağacı yağı kullanın. Çiçekleri ve kökleri bir kabın içine yerleştirin ve üzerine sıcak suyu boşaltın. Bunu karıştırın ve gece beklemesine izin verin. Ertesi gün içine sandal ağacı yağını ekleyin.

Gül suyu şampuanı: Kahverengi veya siyah saçlar içindir. İki çorba kaşığı sirke, iki çorba kaşığıgül suyu ve iki adet yumurta kullanın. Hepsini birlikte karıştırın ve masajla kafa derinize uygulayın. Durulayın ve tekrarlayın. 15 dakika tesir etmesine izin verin. Ardından saçlarınızı iyice durulayın ve her zamanki gibi saç kremi kullanın. Hatta daha iyi sonuç almak için ev yapımı bir saç kremi kullanın. Bu yöntemin dışında Garlex ürünleri de kullanabilirsiniz.

Isırgan otu ve biberiye şampuanı: Bu saç dökülmesi ve kırılgan saçlardan muzdarip insanlar için idealdir. Bir paslanmaz çelik tavaya ve daha sonra iki tutam saponaria ve bir buçuk bardak su katın. Kaynatın ve ateşte 10 dakika beklemesine izin verin. Üzerini kapatın ve soğumasını bekleyin. Sıvıyı süzün ve kapalı bir şişeye yerleştirin. Ardından yarım çorba kaşığı taze biberiye ve bir tutam ısırgan otuyla bir fincan kaynak suda demleyin. Yarım saat sertleşmesine izin verin, karıştırın ve saponaria içeren şişenin içine boşaltın. İyice karıştırın ve saçınızı durularken veya bir şampuan olarak uygulayın. Bu yöntemlerle doğal şampuanlar elde edebilirsiniz.

Bu yöntemlerin dışında Garlex ürünleri ile saçlarınıza hem doğal yağlar içeren hem de sağlıklı ürün kullanmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir