DOĞRU MASKARA SÜRME TEKNİKLERİ

DOĞRU MASKARA SÜRME TEKNİKLERİ

DOĞRU MASKARA SÜRME TEKNİKLERİ

Her kadın en doğru ve de en güzel şekilde makyajını tamamlamak istemektedir. Makyaj, bir bütündür. Bu nedenle de yapılacak olan her aşama doğru yöntemler ve doğru ürünler ile gerçekleşmelidir. Makyajı en iyi şekilde gösteren, doğru bir şekilde sürülmüş olan maskaradır. Kadınların birçoğu doğru maskara sürme teknikleri konusunda problem yaşamakta ve bu nedenle de makyajının bütünlüğünü doğru bir şekilde sağlayamamaktadır.

 

doğru-maskara-sürmek-için-gerekli-olanlar

Maskara Sürme İpuçları

Makyajın her aşamasında birbirinden farklı ipuçları bulunmaktadır. Büyük bir öneme sahip olan maskara sürmek ise birkaç ipucu ile çok daha kolay bir hale gelebilmektedir. Maskara sürme ipuçları için, öncelikle gerekli ekipmanların temin edilmesi gerekmektedir.

  • Doğru bir şekilde ve aynı zamanda etkili bir şekilde maskara sürebilmek için bir kirpik kıvırıcısı oldukça etkili olabilmektedir. Kirpik kıvırıcıyı kirpiklerinizin diplerine yerleştirerek oldukça hafif bir hareketle kirpiklerinizin daha kıvrımlı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

doğru-maskara-seçimi

  • Aynı zamanda daha dolgun kirpiklere sahip olabilmek için bebek pudrasından yardım alabilirsiniz. Maskara sürme ipuçları arasında yer alan kirpiklerin daha dolgun görünmesi, maskaranızı kaç kat süreceğiniz ile yakından ilgilidir. İlk kat sürülen maskaradan sonra bir dağıtıcı far fırçası ile bebek pudrasını sürebilir ve daha dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Bu aşamada önemli olan kısım ise ilk kat sürülen maskara kurumadan hemen pudranın sürülmesidir. Ardından ikinci kat maskaranızı da sürebilirsiniz.
  • Birçok kadın maskarasını sadece üst kirpiklerine uygulamakta ve bunun yeterli olduğunu düşünmektedir. Gözlerde makyaj bütünlüğünün sağlanması istendiğinde alt kirpiklere de maskara sürülmesi gerekmektedir. Alt kirpiklere maskara sürerken öncelikle maskaradaki fazlalığı yok etmeniz büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu sayede kirpiklerde herhangi bir topaklanma durumu ile karşı karşıya kalınmamaktadır.

kirpik-türüne-göre-maskara-seçimi

  • Tek bir kat sürülmesi gereken alt kirpiklere çok daha nazik ve dikkatli davranılmalıdır. Özellikle de ten makyajından sonra yapılan maskara sürme işlemlerinde, makyajın bozulmaması adına son derece dikkatli olunmalıdır.
  • Son zamanlarda çok daha kusursuz bir kirpik görünüme kavuşmak isteyen kadınlar, rimel bazı kullanmayı da tercih etmektedir. Birçok marka tarafından üretilmiş olan bu bazlar genellikle beyaz renklidir ve rimelden önce uygulanması gerekmektedir. Satın alınan markaya göre yapısı değişkenlik gösterebilmektedir.

dogru-maskara-surme-teknikleri

 

  • Bir kat sürülmesi önerilen rimel bazının, uygulandıktan sonra birkaç dakika kuruması beklenmelidir. Kuruyan rimel bazının üzerine kişilerin kendileri için en uygun olan rimeli uygulaması ile birlikte kirpikler çok daha kusursuz bir görünüme sahip olabilmektedir.

Maskara sürme teknikleri ile birlikte oldukça güzel ve dolgun kirpikler elde edebilmek son derece kolay bir hal alabilmektedir.

maskara-sürerken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Göz makyajı konusunda belirtilen hususlara dikkat edilmesi halinde ise makyajın bütünlüğünü önemli ölçüde sağlayan göz makyajı kusursuz ve doğru bir şekilde tamamlanabilmektedir. Kullanılacak olan ürünlerde, gündüz ya da gece makyajı olarak farklılıklar meydana gelse de uygulanacak olan yöntemler genellikle aynı olmaktadır. Piyasada oldukça fazla sayıda kozmetik markasının bulunması da, kadınların kendileri için en uygun ve en doğru makyaj ürününü bulabilmesini sağlamaktadır. Böylelikle kadınlar hayallerini kurduğu göz makyajına sahip olabilmekte ve bu sayede yaptıkları kusursuz göz makyajı ile de birlikte kendilerini çok daha iyi hissedebilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir