DOĞUM SONRASI SAÇ DÖKÜLMESİ

DOĞUM SONRASI SAÇ DÖKÜLMESİ

DOĞUM SONRASI SAÇ DÖKÜLMESİ

Doğum Sonrası Saç Dökülmesi

Doğum sonrası saç dökülmesi genellikle geçici bir süreçtir, sadece doğumu yaptıktan sonraki aylarda dökülme yaşanır ve kalıcı değildir. Bu dönemlerde aslında saç için ayrıca bir tedavi uygulaması gerektirmez, çünkü hamilelik esnasında hormonların aşırı artması sonucu oluşan bir durumdur. Genellikle bu durumlarda saçları sürekli fırçalamak gereklidir ki, bu fırçalama sebebi ise zaten dökülecek olan saçların dökülmesini hızlandıracak ve uzun zamanlı saç dökülmesinden kişiyi kurtaracaktır. Bunun yanında saçları sık sık GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanıyla yıkamakta dökülen saçların yerlerine yeni saç oluşumuna meydan vererek, tekrar saç çıkması gereken yerlerde saç çıkarımını hızlandıracaktır. Her gün ve sık sık kullanımında bir sakınca olmayan bu şampuan bu saç sorununa çözüm olacaktır. Saç çıkarmanın yanında, saç köklerini de besleyecek ve daha sağlıklı saçlara sahip olmayı sağlayacaktır. Saç diplerini nemlendirici özelliğiyle etkileyecek ve ayrıca saça içeriğindeki pro vitamin ve mineral desteği sağlayarak saça dışarıdan bakım yapacaktır. Bunların yanında dökülürken zayıflayan saçlara daha dolgunluk ve dinçlik vererek cansız görünümü ortadan kaldıracaktır. Doğum sonrası saç dökülmesi için GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanını kullanan kullanıcılar, bu şampuanı kullanmaya başladıkları günden itibaren farkı hissederek, bir daha bırakamayarak herkese tavsiye etmişlerdir. Müşteri memnuniyeti ile yüksek kullanım seviyesinde olan bu GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanı, içindeki sarımsak özütü sayesinde de saçlara şifa kaynağı olarak, saçlara en iyi şekilde yardımcı bir ürün olma özelliğini göstermiştir. Saçlara bakım yapmanın yanında en güzel biçimde saçları temizlemeye de yardımcı olan bu şampuan diğer şampuanlara nazaran tamamen bitkisel içerikli olup saçlara yan etkisi yoktur. Güvenle saçlara sık sık kullanılabilir. Tahriş yapmaz ve her tip saç tipine uygundur.

Normalde bir insanın saç derisinde ortalama 100 bin saç teli vardır ve bunların 50 ila 100 ü her gün dökülür. İşte bu durumlarda yardıma koşan GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanı bu açığı kapatmaya çalışır. Özellikle doğum yaptıktan sonra saç dökülmesi hormon düzeyleri normale dönen bayanlar ilk 3 ayı geçirdikten sonraki 3 ila 6 ay boyunca aşırı saç dökülmesi ile karşılaşırlar ve bu da bayanı rahatsız eder. Bu dönemlerdeki saç için en iyi destekçi olan GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanı, bayana bu konuda saç çıkarıcı olarak destek olup kullanımı boyunca o kişiyi rahatlatır.

Hamilelik sırasında bayandaki artan hormonlar, deride çok fazla değişiklik olmasına neden olur, bu yüzden saçta çok fazla artış ve büyüme gözlenir ve hatta kadınlar saçların gürleştiğini de fark ederler fakat doğumdan sonra saç dökülmesi yaşanmadan önce saç dinlenme moduna geçerek 2 ila 3 ay dinlenme aşamasını geçer. Daha sonra bu hormonların aşırı artması sebebiyle hızla uzayan ve gürleşen saçlar dökülüp yerlerine yenilerinin gelmesi ile yeni bir sürece girmiş olur. İşte bu süreç içinde de GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanını kullanarak bu yeni oluşan saçların büyümesine hız kazandırabiliriz. Bu doğumdan sonra saç dökülmesi ve saç miktarındaki azalışlar, kişiden kişiye değişmekle beraber farklılık gösterebilir. Eğer bu doğumdan sonraki saç dökülmesi durumunda kadında genetik yani kalıtsal bir durum söz konusuysa çok fazla saç dökülmesi yaşayabilir. Fakat bu durumda yine GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanı ile aşılabilir. Sürekli kullanımı ile bu sorununu üstesinden gelinir. Doğum sonrası saç dökülmesinin ardından eski haline dönen saç GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanı da kullanımının yanında saçlarının eskisinden daha sağlıklı, daha gür ve daha canlı ayrıca pırıl pırıl olduğunu gözlemleyecektir.

Doğumdan sonraki saç dökülmesinin bir nedeni de emzirmedir. Emzirme esnasında bebeğe emzirilen süt, annenin vücudundaki demiri alır. Dolayısıyla da saç demir eksikliğinden dökülmeye yüz tutar. Böyle bir durumda doktor kontrolü altında demir içeren ilaçların kullanımı ile birlikte ilaçla içerden alınan demir haricinde, saça dışarıdan da demir desteği sağlayan GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanını kullanarak bu sorunu çözmüş olacağız. Bu doğum sonrası dönmeler ayrıca fiziksel ve zorlayıcı bir dönem olduğu için kadının uykusuzluk, stres, sinir ve emzirme dönemleri vücudu zorlayacağı unutulmamalıdır ve ona göre önlem alınmalıdır. Üstelik bu dönemlerde anne kansız kalmamalı ve buna büyük bir önem verilmelidir. Çünkü bu kansızlık sebebiyle de saç dökülmesi oluşacağı ve bunu hızlandıracağı için özellikle dikkat edilmelidir. Bunların yanında bu saç dökülmesine neden olan başka bir sağlık sorunu olup olmadığı iyice araştırılmalıdır ki, ona göre de müdahale edilmelidir. Bu verilen önerilere dikkat edildiği müddetçe saçlarda dökülme bir şekilde düzelip daha iyi ve bilinçli olarak hareket edilebilsin. Her bayanın başına gelebilecek olan bu durum göz ardı edilmemeli ve verilen önerilere harfiyen uyulmalıdır. Aksi takdir de bayan daha fazla depresyon içine girip kendini daha fazla yıpratabilir.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir