DÖKÜLEN SAÇ ÇIKARMI? DÖKÜLEN SAÇLAR YENİDEN ÇIKAR MI?

Saç Çıkaran

Dökülen Saç Çıkarmı

DÖKÜLEN SAÇ ÇIKARMI? DÖKÜLEN SAÇLAR YENİDEN ÇIKAR MI?

Saç neden dökülür? Saçların yeniden çıkması nasıl olur?
Saçlar da tıpkı diğer organlarımız gibi canlıdırlar. Yaşamlarını sağlıklı şekilde sürdürebilmeliri için her canlı gibi beslenmeye ihtiyaç duyarlar.

Peki dökülen saç çıkarmı sorusunun cevabı nasıl olmalı? Saçın doğal yapısı itibariyle bir yaşam döngüsü bulunmaktadır. Bu yaşam döngüsü gereğince saçlar sonbaharda ağaçların yapraklarını dökmesi ve ilk baharda yeniden hayat bularak çıkmasına benzer bir döngü içerisindedirler. dokulen-saclari-tekrar-cikaran-sac-serumu
Fakat saçların bu sağlıklı döngüde olabilmeleri için tüm canlılar gibi bazı besinlere ihtiyaç duyarlar.

Dökülen saç yeniden çıkarmı?
Özellikle protein (aminoasitler) vitaminler, mineraller alması gerekmektedir. Bu besinleri alamadığı taktirde hem doğal döngüsü bozulmakta, gecikmekte hemde saç dökülmesi, saçın hacim kaybetmesi, yavaş uzaması, uzamama, kepek, kırılma gibi bir çok istenmeyen saç sorunu ortaya çıkmaktadır.

Dökülen saç çıkar mı, evet çıkar. Doğru besinler verildiğinde ve ayrıca saçın beslenmesini önleyen durumlar (saç kökündeki kılcal damar büzülmesi,hava kirliliği, sebum üretinin fazla olması vb) ortadan kaldırıldığında süreç normal işleyecektir.

Her dökülen saç kılı yerine kökünden yeniden minik tüycükler gelecek, bu tüycüklerde iyi beslendiği zaman hacim kazanacak, zaman içerisinde tekrar normak saç kıvamına gelecektir.dokulen-saclar-yeniden-cikar-mi

Garlex ürünleri zengin bitkisel içeriğiyle dökülen saç çıkarmı problemini net bir şekilde desteklemekte; saç kökünü ve saç sapını besleyerek saç dökülmesine, saçın kalınlık kazanması, kepek problemine, daha hızlı uzayan saçlara, parlak canlı saçlara kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

dokulen-saclara-bitkisel-cozum-yontemleriDökülen saçları yeniden kazanmak, başınızdaki saçları da muhafaza etmek için garlex saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Memnuniyetiniz bizim garantimiz altındadır.