DÖKÜLEN SAÇLAR İÇİN BAKIM

DÖKÜLEN SAÇLAR İÇİN BAKIM

DÖKÜLEN SAÇLAR İÇİN BAKIM

Dökülen Saçlar İçin Bakım

Saç dökülmesi, günümüzde kadın, erkek fark etmeksizin pek çok kişinin yakındığı, sık karşılaşılan bir sorun görünümündedir. Saç dökülmesinin pek çok farklı nedeni bulunabilmektedir. Kişiler, saçlarının sağlığına günlük yaşam düzeni içerisinde gereken özen ve dikkati gösterse de çoğu zaman bu yeterli olamamakta, ekstra uygulamalar ve bakım seansları gerekebilmektedir.
Dökülen saçlar için bakım, herhangi bir ürün ya da yöntem kullanılmadan önce var olan saç dökülmesi sorununun nedenlerinin ortaya çıkarılması ve tespit edilmesi gerekmektedir. Eğer bu yapılmazsa, saçlar her ne yapılırsa yapılsın istenen sağlığı tekrar kazanamayabilmektedir.
Uzmanlar, gün içinde belli miktarda saç dökülmesi yaşanmasının normal olduğunu ifade etmektedir. Çünkü yaşamda her organizmanın belli bir ömrü ve yaşam süresi bulunmaktadır. Bu süre sona erdiğinde saç teli kökten ayrılarak düşmektedir. Bu aşamadan sonra yeni saç teli çıkmakta ve uzamakta, bu durum döngü halinde devam etmektedir. Günlük olarak görülen saç dökülmesi durumunda bugüne kadar ölçülen ortalama sayı, 70 ile 100 tel arasıdır. Uzmanlar, bu sayının üzerinde ve abartılı biçimde görülen saç dökülmesinin tehlike sinyali olarak algılanması gerektiğini vurgulamaktadır.
Saç dökülmesinin temel nedenleri arasında birtakım vitamin eksiklikleri, dengesiz beslenme, hava kirliliği, yanlış kozmetik kullanımı, elektrikli saç şekillendiricilerin aşırı kullanımı, stres, saç temizliğine gerek özenin gösterilememesi gibi nedenler sayılabilmektedir. Bunun yanı sıra, kanser tedavisi başta olmak üzere birtakım hastalıkların tedavisinde kullanılan ağır ilaçların da saç dökülmelerinde etkin rol oynadığı bilinmektedir. Ayrıca yine yanlış ve dengesiz beslenme bağlığı altında ele alınabilecek olan hızlı kilo alma veya verme durumları da vücudun dengesini ve uyumunu olumsuz etkilemesi nedeniyle saçların dökülerek seyrelmesine yol açabilmektedir.
Saç sağlığı, oldukça hassas ve özen isteyen bir konudur. Bu nedenle, kişiler eğer sağlıklı, güzel, canlı ve hızlı uzayan saçlara sahip olmak istiyorlarsa bu konuda oldukça dikkatli olunması gerektiğini de unutmamalıdır. Öncelikle göz önünde bulundurulması gereken temel nokta, saç sağlığının nasıl korunacağıdır. Temel beslenme düzeni içinde vazgeçilmez öneme sahip olan protein içerikli besinlerin saç sağlığı ve dökülen saçlar için bakım da önemi tartışılmazdır. Aynı zamanda çinko da yine sağlık açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Proteinler, daha çok yumurta, kırmızı et gibi hayvansal besinlerde, bakliyat grubu gıdalarda yer almaktadır.
Saçlar, köklerden uçlarına kadar gün içinde tüketilen gıdalar yoluyla beslenebilmektedir. Ancak bu tür beslenme yöntemi çoğu kez yeterli olamamaktadır. Bunun nedeni, besinlerin vücut içinde dağılımı sırasında saç köklerinin en sonda yer almasıdır. Bu da, birtakım besinlerin az veya yetersiz alındığında saç köklerine yeteri kadar besinin ulaşamaması sonucunu doğurmaktadır. Bu yüzden kimi zaman, saçların direkt olarak saç köklerinden ve dışarıdan beslenmesi gerekebilmektedir. Başta demir, protein ve birtakım vitaminler, böyle durumlarda birtakım maske ve saç bakım ürünleriyle saç köklerine ve saç teline doğrudan uygulanarak saçın ihtiyacı olan temel besinlerin gerektiği kadar alınmasını sağlamak mümkün olabilmektedir.
Dökülen saçlar için bakım konusunda bilinmesi ve daha sonra da saçın ihtiyacına göre uygulanması gereken altın kurallar vardır. Bunlardan ilki saçın hangi vitamin ve minerallere ihtiyaç duyduğunun bilinmesidir. Geçmişten bugüne yapılan çeşitli araştırma ve uygulamalar, doğada bulunan birçok bitkinin saç sağlığı üzerinde olumlu ve iyileştirici etkileri bulunduğunu ortaya çıkarmıştır. Bunlar arasında ilk sıralarda yer alan ve en çok bilinenlerden biri olan ısırgan otu, kan dolaşımını hızlandırıcı etkisiyle hem genel sağlık için hem de saç sağlığı için son derece önemlidir. Saç sağlığı açısından ısırgan otunun önemi artık iyice anlaşıldığından, üretilmekte olan pek çok saç bakım ürünü içeriğinde ısırgan otu yer almaktadır.
Isırgan otu gibi sarımsak da sayısız derdin devası olarak tanınmıştır ve o da saç sağlığı için hayati öneme sahiptir. Garlex saç bakım seti içerisindeki sarımsak özlü şampuan, içerdiği sarımsak özleriyle dökülen saçlar için bakım konusunda en son gelişmelere uygun olarak geliştirilmiştir. Üstelik doğal nitelikli olmasından dolayı, saçın temel yapısını bozmadan ya da olumsuz etkilemeden saç dökülmesinin önlenmesi konusunda oldukça etkilidir.
Garlex ürünleri, özellikle saç dökülmesi için bakım amacıyla geliştirilmiş olup, saçın temel yapısını koruması için gerekli olan tüm besinleri bir arada içermektedir. Yani, Garlex saç bakım seti, düzenli olarak ve önerildiği biçimde kullanıldığında hem saçların temel yapısını güçlendirmekte hem de var olan saç dökülmesi problemini en kısa zamanda durdurarak saçları güçlendirmekte, saçların doğal ve hızlı bir biçimde uzamasını sağlamaktadır. Çünkü Garlex şampuan ve bitkisel içerikli saç bakım losyonu, saçın sağlığını geri kazandırmak için gereken tüm gücü saçlara vermektedir ve yalnız sağlıklı saç kırılmaz ve uzar.
Günlük saç temizliği ve bakımı alışkanlıkları değiştirilmeden ya da fazladan zaman ve zahmete katlanmadan uygulanabilecek Garlex şampuan ve saç bakım losyonu, saçların dökülmeden, kırılmadan sağlıklı, canlı görünmesi amacıyla tasarlanmış, güvenilirliğe sahiptir.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir