DÖKÜLEN SAÇLARA BAKIM ÖNERİLERİ

Bitkilerle Saç Bakımı

DÖKÜLEN SAÇLARA BAKIM ÖNERİLERİ

Saç insan için kuşkusuz önemi büyük bir dış görüntü unsurudur. Kimse sevdiği saçlarının dökülmesini ya da saçına zarar gelmesini istemez ne yazık ki bir gün gelir ve büyük çoğunluğumuz sevdiğimiz o saçlarımıza veda etmek zorunda kalırız.  Eğer doğru yöntemlerle dökülen saçlara bakım yapılmazsa ileride kellik meydana gelebilir.

Dökülen Saçlara Bakım

Saç dökülmesinin pek çok nedenleri vardır. Fakat saç dökülmesinin bizim bilmediğimiz veya bildiğimiz ama pek önemsemediğimiz nedenleri de vardır ki bunlar dökülmeyi ciddi anlamda tetikleyen nedenlerdir. Bunların başında saçın beslememesi gelir. Saçlar da bazı vitaminlere ihtiyaç duyarlar ve bu vitaminleri aldıklarında daha gür daha canlı daha sağlıklı bir şekilde uzarlar. Günümüzde birçoğumuz saçlara ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayamaz. Nedir saçın ihtiyaç duyduğu vitaminler, mineraller ve besinler saç vitamin olarak çoğunlukla b grup vitaminlere ihtiyaç duyar. Daha sonra a vitamini ve c vitamini takip eder bunu fakat önemli bir yeri b grup vitaminler alır peki b vitamini hangi besinlerde vardır. B vitamini buğdayda, avokado da ve tahıllarda bulunur. B vitaminin hücre yenileyici özelliği vardır. Saça haricen alınması saç ve saç kökleri için son derece faydalı olacaktır. Bu vitaminin besinler aracılığıyla alınması da saç için daha iyi olacaktır. Bu sayede soruna hem içeriden hem dışarıdan müdahale edilmiş olacaktır. Fakat saç dökülmesi çok komplike bir problemdir. Çözüm tek bir yolla mümkün olmaz çözüm için birçok uygulama yapmanız gerekir şöyle ki örneğin saçta bir kepeklenme problemi olması saç dökülmesini tetikler mevcut bir dökülme problemi varsa saçları beslenmek ve dökülen saçlara bitkisel bakım yapmak gerekir. Fakat tüm bunların yanı sıra derideki problem çözülmedikçe bu sorun tamamen çözülmez bunun için tüm nedenleri belirlemek ve kendimize şu soruyu sormak gereklidir.

Dökülen saçları tetikleyen bir diğer etkende yanlış bakım yöntemidir. Birçok kişi saçlarına gerek duyduğu bakımı yapmaz. Burada saçımıza yaptığımız bakım derken jöle sürmek taramak vs değildir. Saçlar bitkisel olarak bakıma ihtiyaç duyarlar. Dökülen saçlara bakımın en güzel yolu ise onları bitkisel içerikli bir şampuan ile beslemektir. Saçlarınıza yapacağınız en iyi şey onu bitkisel olarak beslemektir.

Dökülen saç bakımı yöntemleri önerileri denince birçok insan saç kremi kullanmak saçları taramak saçlara fön çekmek gibi şeyler algılarlar. Oysaki dökülen saçlara bakım bu değildir. bakım olarak nitelendirdiğimiz birçok şey aslında saçlara zarar vermektedir. Fönün saça zararı aşırı saçları aşırı ısıtarak saç tellerinin zayıflamasını ve daha kırılgan bir hal almasını sağlamaktadır. Zayıf ve kırılan saçlar ise dökülmeye mahkûmdur. Bunun dışında saça sürülen jöleler bu jölelerin saçta uzun süre beklemesi bu da saça ciddi zarar veren bir unsurdur. Saç jölesi saçın hava almasını engeller hava alamayan saç köklerinde kan dolaşımı yavaşlar ve saç köklerine kan yolu ile giden besin akışı yavaşlar hatta durma noktasına gelir. Ve beslenemeyen saçlar haliyle dökülmeye başlar.
Bir diğer yanlışa düştüğümüz nokta ise saçlarını sık yıkamak saçların daha bakımlı olması anlamına gelmez her gün saçları yıkamanın da saça zararları vardır. Her gün ya da günde bir defadan daha fazla saçları yıkamak saçların daha çabuk yağlanmasını sağlamaktadır. Aynı şekilde saçları çok sık taramak da saçlarda yağlanmayı tetiklemektedir.

Yağlanma ise saç dökülmesini tetikleyen unsurlardandır. Dökülen saçlara bakım saçları beslemek ve kendi beslenmemize dikkat etmek ile mümkündür. Saçlar hem içeriden hem dışarıdan beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Bunun için onları dışarıdan besleyici bitkisel içerikli bir şampuan ile beslerken bizimde daha dikkatli bir şekilde dengeli olarak beslenmemiz gerekmektedir. Şunu unutmamalıdır ki karın doyurmak yeterli beslenmek değildir. Yeterli beslenmek vücudun ihtiyaç duyduğu proteini vitaminleri ve mineralleri ihtiyacı miktarınca almaktır. Yani karnınız doyuyor ama yeterince protein alamıyorsanız. Saçlarınız yine dökülecektir. Bunun içinde dengeli ve bilinçli bir şekilde beslenmek gereklidir.

Dökülen saçlara bakım iki yönden de beslenmek ile olur. Kişinin ve saçlarının beslenmesi saç dökülmesinin giderilmesinde son derece önemli rol oynamaktadır.
Saçları beslemek için kullanılabilecek en güzel ürün ise Garlexdir. Garlex içindeki bitkisel içerikler sayesinde saçlarınızın ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamaktadır. Bu sayede saçlarınızda daha gür canlı ve sağlıklı bir biçimde uzamaya devam edecektir. Dökülen saçlara bakım için neler yapılmalı,  ayrıca dökülen saçların nedenleri nelerdir, neler olabilir. Garlex şampuanın içeriğinde sarımsak, ısırgan otu, papatya, menekşe, buğday, avokado, çinko ve pro vitamin b5 bulunmaktadır. İşte bu içeriğiyle Garlex saçalarınızın ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve mineralleri ona bitkisel olarak sunmaktadır. Ayrıca Garlex sarımsak özlü şampuanın yanında gelen losyonunda da yine altı farklı bitki bulunmaktadır. Bunlarda saçlarınızın bitkisel olarak beslenmesini sağlamak amacı ile konulmuştur. Losyonun içine
Garlex şampuan ve losyonu saçlarınıza ihtiyaç duyduğu bakımı bitkiler ile sağlamayı amaç edinmiştir. Bu misyon ile yola çıkan firmamız her geçen gün artan kullanıcı sayısı ve gelen olumlu yorumlar ile yoluna devam etmektedir. Ve araştırma geliştirme çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Sizler için saç dökülmesi için en iyi formülü en iyi ürünü üretmek için durmadan çalışma yapmaktadır.