DÜĞÜN ÖNCESİ BAKIM ÖNERİLERİ

DÜĞÜN ÖNCESİ BAKIM ÖNERİLERİ

DÜĞÜN ÖNCESİ BAKIM ÖNERİLERİ

Her genç kız kendi düğününü hayal eder ve o gün en güzel kişinin kendisinin olmasını istemektedir. Düğün günü yaklaştıkça artan stres ve yorgunluk ile beraber kişilerin özellikle de gelin adaylarının yüzleri daha soluk ve daha enerjisiz bir hal almaktadır. Bu gibi durumları engelleyebilmek ve hayallerini kurdukları günde en güzel olabilmek adına düğün öncesi bakım önerileri hakkında bilgi edinmeli ve bu önerileri uygulamalıdırlar.

Düğün gününden önce kalan kısıtlı zamanlarda hem gelin adaylarının hem de damat adaylarının düğün öncesi bakım önerileri arasında en çok dikkat etmesi gereken öneri olan düzenli uykudur.

düğün-öncesi-cilt-bakımı

Düzenli uykuya sahip olunmadığı takdirde adaylar hem yorgun kalabilir hem de oldukça soluk ve yorgun bir yüz ifadesine sahip olabilirler. Gelin adaylarının cilt bakımı yaptırırken her zaman gittikleri güzellik uzmanlarına gitmeli ve hiç denemedikleri bir ürünü kullanmamaları gerekir. Düğününüzden önce ağır yemekler yemeniz de önerilmemektedir. Daha sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz. Özellikle de imkânlarınız elverişli ise açık havalarda hafif bir tempo ile yapacağınız yürüyüşler sayesinde stresinizi atabilir ve düğün heyecanınızı en güzel şekilde yaşama imkânını bulabilirsiniz.

düğün-öncesi-sağlıklı-beslenme

Gelin ya da damatlar için düğün günlerinin önemi hayatlarında oldukça büyük bir yere sahiptir. O gün hem damat hem de gelin adayları bütün gözlerin üzerinde olacağından dolayı düğün öncesi bakım önerileri hakkında bilgi toplamalı ve uygulamalıdır.

En Güzel Gelin Makyajı

Her gelin evleneceği günde kendini prenses gibi hissetmek istemektedir. Düğün günü için yapılan hazırlıklar arasında en büyük sorun gelin makyajı olmaktadır. Düğün sırasında oldukça hareketli olacak alan gelin adaylarına yapılan makyajların uzun saatler boyunca bozulmadan kalabilmesi gerekmektedir. Bu nedenle de gelin adayları, makyajlarını profesyonel kişilere yaptırmak istemektedir.

kusursuz-gelin-makyajı

En güzel gelin makyajı yaptırmak isteyen gelin adayları, düğün sonuna kadar aynı güzellikte kalmayı arzulamaktadırlar. Gelin makyajı yapılırken öncelikle gelin adaylarına ten makyajı uygulanmalıdır. Kusursuz gelin makyajı yapılırken gelinliğin modeline göre de gerekli aşamaların yapılması gerekmektedir. Boyun, omuz ve göğüs dekoltelerine sahip olunan gelinliklerde ten makyajına çok daha büyük bir dikkat gösterilmelidir. Sadece yüz bölgesine uygulanan fondöten, kapatıcı ya da pudra gibi makyajlar diğer bölgelerden farklı bir renge sahip olacağından kötü bir görünüme yol açabilmektedir.

koyu-renk-gelin-makyajı

Bu nedenle de ten makyajı, kusursuz gelin makyajı söz konusu olduğunda büyük bir öneme sahip olmaktadır. Ten makyajının yapılmasının ardından gelinlerin kapatılmasını istediği herhangi bir leke, sivilce ya da bir izin kapatılması için uygun ürünlerin kullanılması gerekmektedir.Kusursuz gelin makyajının en önemli aşaması göz makyajı olmaktadır. Her gelin en güzel ve de en çarpıcı göz makyajına sahip olmak istemektedir. Bu nedenle de göz makyajı konusuna büyük bir hassasiyet göstermektedirler. Göz makyajının yapılmasında, gelin adaylarının da fikirleri alınmakta ve istenilen modele göre işlemler uygulanmaktadır.

renkli-gelin-makyajı

Oldukça geniş bir renk paletine sahip olunan far ve de göz kalemi ürünleri ile birlikte ortaya birbirinden göz alıcı göz makyajları çıkabilmektedir. Göz makyajında kullanılan ürünlerin gelin adaylarının düğün sırasında terlemesi gibi durumlar göz önünde bulundurulmalı ve bu nedenle de suya dayanıklı ürünlerin tercih edilmesi büyük bir öneme sahip olabilmektedir.Kusursuz gelin makyajı işlemlerinde göz makyajının hemen sonrasında gelin adaylarına allık ve ruj gibi ürünler sürülerek bitirilmektedir. Bu ürünler, göz makyajının ön plana çıkabilmesi için daha çok soft renklerden oluşmalıdır. Bu sayede gelin adayları hem doğal hem de son derece doğal bir görünüme kavuşabilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir